0

Adet Sancısı Evde Nasıl Geçer? Adet Sancısı Evde Tedavi Yöntemleri

adet sancısı evde nasıl geçerBu yazımızda sizlere, adet sancısına ne iyi gelir, adet sancısı nasıl geçer, ve adet sancısı evde nasıl geçer sorularının yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de adet sancısına ne iyi gelir, adet sancısı nasıl geçer; ya da adet sancısı evde nasıl geçer… şeklindeki soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, hiç zaman geçirmeden adet sancısı evde tedavi yöntemlerini sizlere aktarmaya başlayalım:
Adet sancısı nasıl geçer diyenlerin, adet döneminden bir kaç gün önce, ve adet döneminin ilk bir kaç günü, günde 200 mg olmak kaydı ile E vitamini kullanmaları önerilmektedir. Bu sayede, adet sancısı hem günlük hayatı olumsuz etkileyecek seviyelerden geriye düşer, hem de bunun yanında, fazla gelen adet kanamasını azaltıcı etki gösterir; ve bu etkiler dolayısı ile, adet sancısı evde tedavi arayışı içerisinde bulunan kişiler, çok sayıda ağrı kesici kullanma gereksiniminden kurtulurlar.

Adet sancısına ne iyi gelir diyenler için önereceğimiz bir diğer şey de soğandır. Adet sancısı evde tedavi amaçlı olarak kullanılması önerilen soğan, bıçak değdirilmeden kırılarak bir litre suyun içerisine atılmalı, ve haşlanmalıdır. Elde edilen soğan suyundan, her gün iki bardak içilmeli, ve bu şekilde gerçekleştirilen uygulamaya 15 gün boyunca devam edilmelidir.
Adet sancısı evde nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer isim de safrandır. Bir tutam safran bir fincan suyun içerisine atılmalı, ve kaynatılmalıdır. Sonrasında ise, hazırlanan safran çayının içerisine bir kaşık bal atılarak içilir. Gerçekleştirilen bu uygulama sayesinde adet söktürme etkisi gösterecek olan safran, adet sancısı evde tedavi uygulaması için oldukça etkilidir.
Adet sancısı için önerdiğimiz bir diğer bitki ise civanperçemi… Bir tutam civanperçeminin iki fincan kaynamakta olan su içerisine atılarak ağzı kapatılıp kısık ateşte üç dakika daha kaynatılması, sonrasında da soğumaya bırakılması gerekmektedir. Elde edilen civanperçemi çayı, sonrasında süzülür; ve sabah ve akşam olmak kaydı ile, günde iki sefer, adet dönemi başlamadan üç gün öncesinden tüketilmeye başlanır. Civanperçemi çayının her gün taze olarak hazırlanması gerektiği ise unutulmamalıdır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.