0

Evde Meme Ağrısını Önleme Yöntemleri

meme ağrısı nasıl önlenirBu yazımızda sizlere, meme ağrısı için evde uygulanabilecek olan tedavi yöntemlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, meme ağrısı nasıl geçer, ve meme ağrısı nasıl önlenir diyorsanız, zaman kaybetmeden, meme ağrısını giderebileceğiniz, evde uygulanabilecek basit yöntemlerden söz edelim, ve meme ağrısı nasıl geçer, meme ağrısı nasıl önlenir sorusunun yanıtlarını gözden geçirmeye başlayalım…
Meme ağrısından şikayet eden kişilerin dikkat etmeleri gereken ilk şey, kullanmakta oldukları çamaşırların sert; ve balenli olmasının gerekliliğidir. Ve bu çamaşırlar, tahmin edilenin aksine, geceleri de çıkartılmamalı, çıkartınca rahat edileceği düşünülmemelidir.

Adet dönemi öncesinde meme ağrısı yaşıyorsanız, bu durum ya hormonlarla alakalıdır, ya da problemli bölgede ödem oluşumuna dayanmaktadır. Bu nedenle, meme ağrısı adet dönemi öncesinde gerçekleşen kadınların, daha az su; ve tuz tüketmeleri; hatta gerekiyorsa tuz tüketimini tamamen sınırlandırmaları, ve idrar söktürücü ilaç kullanımını, doktorları kontrolünde gerçekleştirmeleri önerilmektedir.
Meme ağrısı nasıl geçer diyen kadınların sigara kullanımından vazgeçmeleri gerekmektedir. Kahve tüketimi ise ya azaltılmalı, ya da mümkünse hiç gerçekleştirilmemelidir. Ve yiyeceklerle birlikte alınan yağ miktarının da azaltılması, uzun vadede, meme ağrısı nasıl önlenir sorusunun yanıtı niteliğini taşıyabilecektir.
Meme ağrısı nasıl geçer diyenler, kısa süreli meme ağrısı tedavisinde basit ağrı kesicilerden yararlanabilirler. Ancak, eğer meme ağrısının süresi altı ayı bulmuş ise, ve ağrı, hastanın gündelik yaşamını da esir almış durumda ise, bu durumda hormon düzenleyici ilaçların, doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir. Bu ilaçlar, kadınlarda, tüylenme, baş ağrısı, ses kısılması, adet düzensizliği, mide bulantısı, depresyon gibi yan etkilere de neden olabilmektedirler.
Pek çok kişi, meme ağrısı nedeniyle, meme kanserinden korkup doktora gitmemektedir. Ancak, meme kanserinin söz konusu olması halinde, doktora gitmemeniz, meme kanserinin ileri aşamalarına neden olacaktır. Ve ayrıca, meme kanseri kendisini genellikle meme ağrısı ile belli etmemektedir. Meme ağrısı dolayısı ile doktora giden kişilerin, %3’lük bir kısmında meme kanseri teşhisinin konulduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.