0

İdrar Kaçırma Ameliyatı

Bu yazımızda sizlere, idrar kaçırma hastalığı nasıl geçer sorusunun yanıtı niteliğinde, idrar kaçırma tedavisinin, cerrahi yöntem ile nasıl gerçekleştiğinden bahsetmeye çalışacağız. İdrar kaçırma hastalığı nasıl geçer diyenler, idrar kaçırma tedavisi için, konservatif tedavi yöntemlerinden sonuç alamazlarsa, cerrahi tedaviden sonuç almak durumundalar. İşte bu yazımızda, idrar kaçırma tedavisindeki cerrahi tedavi yöntemlerinden söz etmeye çalışacağız.
İdrar kaçırma hastalığı nasıl geçer diyenler, idrar kaçırma tedavisinde uygulanan cerrahi tedavi yöntemi hakkında bilgi edinmeye, yapılacak olan ameliyat hakkındaki bilgilerle başlamalıdırlar. İdrar kaçırma ameliyatında, idrar kesesi ile, idrar boynu arasındaki açının düzeltilmesi işlemi gerçekleştirilmektedir. İdrar kaçırma ameliyatı, istem dışı idrar kaçırma hastalığı nasıl geçer sorusunun yanıtı niteliğini taşımaktadır. İdrar kaçırma ameliyatında gerçekleştirilen sarkma önlenmesi, ve açı bozukluklarının düzeltilmesi için, idrar kaçırma ameliyatının farklı şekillerde gerçekleştirildiğinin de belirtilmesi gerekmektedir.

İdrar kaçırma hastalığı nasıl geçer sorusunun yanıtı olan idrar kaçırma ameliyatında, idrar borusunun altına, gevşek bir şekilde bir bant yerleştirilir. Bu bantın idrar borusunun altına yerleştirmesinin nedeni, açının düzeltilmesi amacının yerine getirilmesidir. İdrar borusunun altına yerleştirilen bantın, vücut için hiç bir zararlı etkisinin bulunmadığı bilinmelidir. İdrar kaçırma ameliyatında yerleştirilen bantın, idrar boynunun altını desteklediği bilinmelidir. Bu sayede, karın içi basıncın artmasına neden olan öksürük, ya da hapşırık gibi durumlarda, idrar kaçırma hastalığı gündeme gelmeyecektir. İdrar kaçırma ameliyatı, belirttiğimiz şekilde gerçekleştirilirse, bu idrar kaçırma ameliyatına kısaca TVT; ya da TOT adı verilir. İdrar kaçırma tedavisi, cerrahi tedavi olarak bu şekilde gerçekleştirilecekse, idrar kaçırma hastalığında %90 oranında bir düzelme meydana gelecektir. İdrar kaçırma ameliyatı sonrasında, hastaların hastaneden aynı gün taburcu edilmeleri durumu söz konusudur. Anlatmış olduğumuz idrar kaçırma ameliyatının 10 dakika ile 15 dakika arasında tamamlandığını da belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.