0

İdrar Kaçırma Tedavileri

Bu yazımızda sizlere, idrar kaçırma tedavisinden söz edeceğiz. İdrar kaçırma hastalığı nasıl geçer sorusunu soranlar için, idrar kaçırma tedavileri arasında yer alan konservatif tedavi yöntemlerinden bu yazımızda sizlere söz etmeye çalışacağız. Dilerseniz vakit kaybetmeden, idrar kaçırma hastalığı nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında yer alan konservatif tedaviden söz etmeye başlayalım:
Konservatif tedavi, idrar kaçırma hastalığı nasıl geçer sorusunda ilk olarak diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri ile başlamaktadır. İdrar kaçırma tedavileri arasında yer alan diyet ve yaşam tarzı değişikliklerinde, her şeyden önce sigara bırakılmalı, ideal kilo korunmalıdır. Günlük alınan sıvı miktarının, 1800 – 2400 ml aralığında olması önerilmektedir. Fazla baharatlı gıdalardan, idrar kaçırma tedavisinde kaçınılması gerekmektedir. Süt ve süt ürünlerinin az tüketilmesinin önerildiği konservatif tedavi uygulamalarında, alkollü içeceklerin de belirli düzeylerde tüketilmesi önerilmektedir. İçeriğinde suni tatlandırıcıların bulunduğu besinler, çay, ve kafeinin de, mümkün olduğunca azaltılması, idrar kaçırma tedavileri arasında önerilen yöntemlerden sayılmaktadır.

İdrar kaçırma hastalığı nasıl geçer diyenlere önerilen idrar kaçırma tedavi yöntemleri arasında yer alan konservatif tedavi uygulamalarından bir diğeri de mesane eğitimidir, ve mesane eğitimi ortalama 6 ya da 8 hafta sürmektedir. Mesane eğitiminde yapılan, her hafta biraz daha uzun aralıklarla idrar yapmanın kişilere öğretilmesidir.
İdrar kaçırma hastalığı nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında yer alan bir diğer idrar kaçırma tedavisi ise pelvik taban egzersizleridir. Pelvik taban egzersizleri de konservatif tedavi uygulamaları arasında yer almakla birlikte, kegel egzersizleri olarak da adlandırılabilmektedir. Pelvik taban egzersizlerinde amaçlanan şudur: makat; ve vajina arasında yer alan kaslar kasılır, bu sayede, gaz, ve idrar çıkışının önlenmesi hedefleniyormuş gibi bir izlenim yaratılır. Konservatif tedavi yöntemleri arasında yer alan pelvik taban egzersizlerinin sayısı, ve süresinin zaman içerisinde arttırılması gerekmektedir. İdrar kaçırma tedavileri arasında yer alan bu yöntemi uygulayan, idrar kaçırma hastalığı sahiplerine kartlar verilmektedir…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.