0

Mix İnkontinans Ve Taşma İnkontinans

Bu yazımızda sizlere, idrar kaçırma hastalığı hakkındaki bilgilerimiz arasında yer alan, Mix İnkontinans; ve Taşma İnkontinans ile birlikte, karma tip idrar kaçırma, ve taşma tipi idrar kaçırma konuları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız… İdrar kaçırma tipleri, ve idrar kaçırma çeşitleri arasında yer alan Mix İnkontinans, ve Taşma İnkontinans ile ilgili bilgilerimizi paylaşmaya başlayalım:
Mix İnkontinans: Mix İnkontinans, karma tip idrar kaçırma olarak da bilinmektedir. Mix İnkontinans, idrar kaçırma hastalığı olan kişiler arasında, %25 – %35 arası bir sıklıkla gözlemlenirken, Mix inkontinans; yani karma tip idrar kaçırmanın, Stres Üriner İnkontinans ile Urge İnkontinans karışımı idrar kaçırma hastalığı olduğu belirtilmektedir. Mix İnkontinans, idrar kaçırma çeşitleri, ve idrar kaçırma tipleri arasında, bu şekilde tanımlanabilmektedir.

Taşma İnkontinans: Taşma İnkontinans, taşma tipi idrar kaçırma olarak da adlandırılabilmektedir. İdrar kaçırma çeşitleri arasında yer alan Taşma İnkontinans, omurilik yaralanması olan kişilerde, multipi skleroz problemi olan kişilerde; ve diyabetik nöropati problemi olan kişilerde görülmektedir. Taşma İnkontinans, ya da taşma tipi idrar kaçırma olarak adlandırılan problem şu şekilde gözlemlenmektedir: Mesanenin yetersiz boşalmasına takiben, az miktarda idrar kaçırma şeklidir…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.