0

Stres Üriner İnkontinans Nedir

Bu yazımızda sizlere, idrar kaçırma tipleri arasında yer alan Stres Üriner İnkontinans hakkında bilgiler vermeye çalışacağız. Daha önceki yazılarımızda, idrar kaçırma hastalığı ile ilgili bazı bilgileri sizlerle paylaşmaya çalışmıştık. Bu yazımızda da, idrar kaçırma tipleri arasında yer alan Stres Üriner İnkontinans ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız. Öncelikle Stres Üriner İnkontinans nedir sorusunun yanıtını vererek konumuza başlayalım:
Stres Üriner İnkontinans nedir? Stres Üriner İnkontinans nedir sorusunun yanıtını şu şekilde vermemiz gerekmektedir: Karın içindeki basıncın artmasından dolayı meydana gelen idrar kaçırma hastalığına Stres Üriner İnkontinans adı verilmektedir. İdrar kaçırma tipleri arasında yer alan Stres Üriner İnkontinans için örnek vermek gerekirse: öksürme, hapşırma, ıkınma, ya da zıplama gibi durumlar sonucunda, idrar kaçırma tipleri arasında yer alan Stres Üriner İnkontinans meydana gelebilir.

İdrar kaçırma tipleri arasında yer alan Stres Üriner İnkontinans, idrar kaçırma hastalığı bulunan kişilerin %30 – %40 oranında olan bir bölümünde görülmektedir. Stres Üriner İnkontinans’ın meydana gelmesinin nedeni, hem mesane boynu, hem de idrar deliği olan uretranın anatomik yapısındaki destek oluşumunun zayıflamasından dolayı meydana gelmektedir.
İdrar kaçırma hastalığının kadın sağlığını tehdit ettiği idrar kaçırma tipleri arasında görülen Stres Üriner İnkontinans’ın gerçekleştiği kadınlarda, genellikle idrar kesesi tabanı, ve rahim aşağı doğru inmiş, ve sarkmış durumdadır, hatta, ele gelen bir şişlikten dahi söz edebilmek mümkündür.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.