0

Urge İnkontinans Nedir?

İdrar kaçırma hastalığı, ve idrar kaçırma tipleri ile ilgili verdiğimiz bilgilerimize, bu yazımızda da Urge İnkontinans ile devam ediyoruz. Urge İnkontinans nedir derseniz, öncelikle Urge İnkontinans nedir sorusunun yanıtını verelim elbette, ancak, Urge İnkontinans’ın, sıkışma tipi idrar kaçırma olarak da adlandırıldığını belirtmeyi unutmayalım…
Urge İnkontinans nedir? İdrar kaçırma hastalığı olarak belirtilen, ve idrar kaçırma tipleri arasında yer alan sıkışma tipi idrar kaçırma; ya da Urge İnkontinans, acilen idrar yapma isteği, ya da, acil idrar isteğinin sonrasında görülen idrar kaçırma hastalığı olarak tanımlanabilmektedir. Urge İnkontinans nedir sorusunun yanıtını verdikten sonra şunu da belirtelim ki, sıkışma tipi idrar kaçırma, ya da Urge İnkontinans’ın nedenleri, idrar kaçırma tipleri arasında en bilinmeyen idrar kaçırma hastalığı olarak nitelendirilebilmektedir.

İdrar kaçırma tipleri arasında yer alan Urge İnkontinans’ta, idrar ile dolan mesanede, kontrolsüz; ve ani kasılmalar meydana gelmektedir. Bu kontrolsüz kasılmalar dolayısı ile kişiler, acil idrar yapma gereksinimi duymaya başlarlar.
İdrar kaçırma hastalığı ve idrar kaçırma tipleri arasında yer alan Urge İnkontinans’ta, belirti olarak, gündüzleri daha sık idrar yapma isteğinin meydana gelmesi, ve geceleri de bir seferden daha sık idrar yapma isteği sayılabilmektedir. İdrar kaçırma hastalığındaki idrar kaçırma tipleri arasında, Urge İnkontinans; yani sıkışma tipi idrar kaçırmanın görülme sıklığının, %20 – %30 arasında değiştiğini belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.