0

Mandallama Yönteminin Sonrası

Mandallama yöntemi ile ilgili bilgilerimizi bu yazımız ile son kez sizlerle paylaşacağız. Mitral kapak yetmezliğinde soracağımız son soru: mandallama yönteminin, mitral kapak yetmezliği tedavisinde uygulanmasından sonra hastayı nelerin bekleyeceği… Mitral kapak yetmezliği tedavisinde uygulanan mandallama yönteminin hemen sonrasında, mitral kapak yetmezliği olan hastanın nefes darlığı problemi şikayeti azalmaktadır.
Mitral kapak yetmezliği zaman zaman, kalp kasının zayıflamasına, ve kalbin büyümesine de neden olmaktadır. Mitral kapak yetmezliği tedavisi ile uygulanan mandallama yöntemi sonrasında, bu şikayetten dolayı problem yaşayan kişilerin kalpleri normal boyutlarına yaklaşmaktadır. Mitral kapak yetmezliğinin, mandallama yöntemi sonrasında tamamen tedavi edilebildiğini söylemek yanlış olsa da, mitral kapak yetmezliği tedavisi ile uygulanan mandallama yönteminin sonrasında, hastaların mitral kapak yetmezliği şikayetlerinde azalma görülür; ve daha rahat hareket etmeye başlarlar…

Mandallama yönteminin henüz yeni mitral kapak yetmezliği tedavisi yöntemleri arasında yer almasından dolayı, uzun vadede ne gibi sonuçlar vereceğini bilmek zordur. Bunun yanında, mandallama yönteminin, mitral kapak yetmezliği açısından umut verici bir tedavi yöntemi olduğu da belirtilmelidir. Mitral kapak yetmezliği tedavisinde uygulanan mandallama yöntemi, en azından, uzun vadede tekrarlanması olası mitral kapak yetmezliği probleminin, ameliyatla sonuçlanabilmesi olanağını ortaya çıkartmaktadır; bu sayede mitral kapak yetmezliği tedavisi daha kolay bir hal almaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.