0

Mitral Kapak Yetmezliği Ameliyatı Ve Mitral Kapak Yetmezliği Tedavisi

Daha önceki yazılarımızda sizlere, mitral kapak, ve mitral kapak yetmezliği ile, mitral kapak yetmezliği nedenleri hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da mitral kapak yetmezliği tedavisi hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız.
Mitral kapak yetmezliği tedavisi, daha önceden, mitral kapak yetmezliği ameliyatı ile, mitral kapak yetmezliği probleminin cerrahi yöntemlerle tedavi edilmesi şeklinde gerçekleştiriliyordu. Günümüzde, mitral kapak yetmezliği tedavisi, mitral kapak yetmezliğine neden olan mitral kapak onarımı; ya da mitral kapak değişimi ile, alanında uzman olan kişiler tarafından başarı ile gerçekleştirilmektedir. Fakat bu işlemlerin de yine mitral kapak yetmezliği ameliyatına dayandığı unutulmamalıdır. Mitral kapak yetmezliği tedavisi her zaman mitral kapak yetmezliği ameliyatı ile gerçekleştirilemez. Mitral kapak yetmezliği görülen hastaların yaklaşık yarısında, mitral kapak yetmezliği tedavisinin, mitral kapak yetmezliği ameliyatı uygulanmadan yapılması gerekmektedir. Bunun nedeni ise, ya mitral kapak yetmezliği olan hastanın, mitral kapak yetmezliği ameliyatı geçirmesinin riskli olması; ya da mitral kapak yetmezliği ameliyatından korkmasıdır.

Mitral kapak yetmezliği tedavisi sırasında, göğüs kafesinin yarılması suretiyle gerçekleştirilen mitral kapak yetmezliği ameliyatının yapılamadığı durumlarda, mitral kapak yetmezliği problemi giderek ilerlemekte, ve zamanla mitral kapak yetmezliğine ilaç ile de müdahale edilememekte; mitral kapak yetmezliği olan hasta için mitral kapak yetmezliği tedavisinde nefes alamama gibi problemli durumlarla karşılaşılmaktadır. Bu gibi durumlar için, mitral kapak yetmezliği tedavisinde, mitral kapak yetmezliği ameliyatı harici yöntemlere başvurulması zorunluluk halini almaktadır.
İlerleyen yazılarımızda sizler için, mitral kapak yetmezliği tedavisi için, mitral kapak yetmezliği ameliyatına alternatif yöntemin uygulanmasından bahsetmeye çalışacağız…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.