0

Mitral Kapak Yetmezliği Tedavisinde Alternatif Yöntem

Daha önceki yazılarımızda vermeye başlamış olduğumuz mitral kapak yetmezliği ile ilgili bilgilerimize bu yazımızda da devam ediyoruz. Mitral kapak yetmezliği tedavisi hakkındaki bilgilerimize, şu bilgiyi vererek devam edelim: mitral kapak yetmezliği ameliyatında başarıya ulaşmak; ve mitral kapak yetmezliği olan hastada rahatlama sağlamak için, mitral kapak yetmezliği tedavisindeki mitral kapak yetmezliği ameliyatının, mitral kapak yetmezliği ilerlemeden, yani kalpte bozulmalar meydana gelmeden uygulanması önemlidir.
Mitral kapak yetmezliği çok önemli olsa dahi, mitral kapak yetmezliği tedavisinde uygulanacak olan mitral kapak yetmezliği ameliyatı, mitral kapak yetmezliği kalpte bozulmalara neden olmadan önce gerçekleştirilirse, ciddi anlamda başarı elde edilmesi söz konusu olacaktır. Bununla birlikte, mitral kapak yetmezliğinin ilerlemesi, ve fonksiyonel mitral yetmezlik adı verilen aşamaya gelmesinin sonrasında, mitral kapak yetmezliği ameliyatında elde edilecek olan başarı oranı ne yazık ki düşmektedir.

Mitral kapak yetmezliği için uygulanacak olan mitral kapak yetmezliği tedavisinde, mitral kapak yetmezliği ameliyatı için geç kalındığı durumlarda hasta tedavi edilmeyecek mi derseniz, elbette ki edilecek; ve mitral kapak yetmezliğinin ilerlemiş aşamalarında; ya da mitral kapak yetmezliği ameliyatının riskli olduğu durumlarda, bilimsel olarak hiç bir riskinin bulunmadığı belirlenen mandallama yönteminden yarar elde edilmektedir. Mandallama yönteminin, her tür mitral kapak yetmezliği probleminde etkili olacağı belirlenmiş, ve ilk tercih edilmesi gereken yöntemler arasında yer almasının gerekliliği üzerinde durulmaktadır.
Mitral kapak yetmezliği tedavisinde uygulanan mandallama yönteminin sonrasındaki bir ya da iki sene içerisinde, mitral kapak yetmezliğinde azalmanın olması; ve hastanın rahatlaması beklenir. Ancak, mandallama yöntemi sonrasında, yine de mitral kapak yetmezliği ameliyatı olunması gerekli olursa, bu durum için de mandallama yönteminin, mitral kapak yetmezliği ameliyatı riskini azaltması faktöründen yararlanılmakta; ve hasta, daha az risk ile mitral kapak yetmezliği ameliyatına alınmaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.