0

FibroMiyalji Ve FibroMiyaljinin Belirtileri

FibroMiyaljinin nedenleriBu yazımızda sizlere FibroMiyalji ile ilgili bilgiler vererek, FibroMiyalji nedir, FibroMiyaljinin nedenleri nelerdir, ve FibroMiyaljinin belirtileri nelerdir sorularının yanıtlarını aktaracağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Siz de FibroMiyalji nedir diyor, FibroMiyaljinin nedenleri, ve FibroMiyaljinin belirtilerini merak ediyorsanız, hiç zaman kaybetmeden bilmeniz gereken detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:
FibroMiyalji nedir? Bir tür yumuşak doku romatizması olarak tanımlanan FibroMiyalji’nin, yayılmış haldeki kas ağrıları, özellikle sabah saatlerinde gözlemlenen yorgunluk, ve vücutta tutukluk şeklinde yakınmalara neden olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Genellikle kadınlarda gözlemlenen bir hastalık olan FibroMiyaljinin, son zamanlarda erkeklerin de sık karşılaştığı bir problem olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

FibroMiyaljinin nedenleri nelerdir? FibroMiyaljinin nedenleri arasında ilk olarak hormon düzensizliklerinden söz etmemiz gerekmektedir. Ağır metallerin kullanımı ile birlikte, çok fazla kimyasal madde kullanımının da FibroMiyaljinin nedenleri arasında yer aldığını unutmamalıyız. Özellikle çok fazla temizlik yapan kadınların kullandıkları temizlik deterjanlarının içerisinde yüksek dozda kimyasal madde bulunduğunu belirtmeyi de ihmal etmemeliyiz. FibroMiyaljinin nedenleri arasında, var olan besin alerjileri, alınan enfeksiyonlar, yaşanan uyku düzensizlikleri, maruz kalınan ruhsal, ve fiziksel travmalardan da söz etmeyi unutmamamız gerekmektedir.
FibroMiyaljinin belirtileri nelerdir? Bir kişinin başı sık ağrıyor, migren problemi tetikleniyorsa, tansiyonu sürekli düşüyor; ya da yükseliyorsa, kendisini üzgün, ya da depresyonda gibi hissediyorsa, bu unsurların FibroMiyalji belirtileri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir. FibroMiyaljinin belirtileri arasında, bağırsaklarla alakalı yaşanan problemlerden de söz etmemiz gerekmektedir. Midede gaz problemi, ya da kabızlık ile birlikte, kişi kendisini egzersiz yapmak için, eskisinden daha az istekli hissediyorsa, kalbinde sürekli bir çarpıntı hali, ya da ellerinde, ayaklarında uyuşma, karıncalanma hissediyor, veya unutkanlık, ya da düşünceleri ile ilgili sorunlar yaşıyorsa… tüm bu unsurların FibroMiyaljinin belirtileri arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.