0

Astım Kürleri

Bu yazımızda sizlere, astım tedavisi için şifalı bitkilerden söz edeceğiz. Astım belirtileri arasında en çok bilineni, solunum zorluğu olmakla birlikte, astım tedavisinin gerektiği şekilde gerçekleştirilmediği takdirde, astımın kronik bir problem haline geleceği, ve ömür boyu sıkıntı çekilecek bir hastalık haline dönüşeceği unutulmamalıdır. Bu yazımızda sizlere astım tedavisi için şifalı bitkilerden söz edeceğiz. Belirteceğimiz astım tedavisi için şifalı bitkiler, astım tedavisini olanaklı hale getirecek, astımın kronikleşmesini önlemeye yardımcı olacaktır…
Astım tedavisi için şifalı bitkileri anlatırken öncelikle şunu belirtmemiz gerekmektedir. Astım tedavisinde sizlere 21 günlük astım kürleri verilecektir. 21 günlük astım kürlerinin her birini 21 gün uygulayıp, sonrasında bir hafta ara vererek, bir diğer astım kürünü uygulamanız gerekmektedir. Astım kürü uygulamalarının her biri, astım kürleri arasında yer alan astım çayı niteliğindedir. Öncelikle, astım tedavisi için şifalı bitkiler önerileri arasında yer alan astım çayı, ve astım kürünün ilkini paylaşalım:

Bir yemek kaşığı öksürük otu, bir yemek kaşığı kekik, iki yemek kaşığı sığırkuyruğu, üç yemek kaşığı çam ağacı kabuğu, üç yemek kaşığı andız kökü, beş tane kestane çiçeği… Astım kürleri arasında yer alan astım çayını hazırlamak için bu malzemeleri ufalayarak, hava geçirmez bir cam kavanozun içerisine koyun, ve kullanacağınızda, bu bitki karışımından bir tatlı kaşığı alarak bir fincan kaynamış suyun içerisine atarak sekiz ya da on dakika demlenmesini bekleyip, 21 gün boyunca günde iki ya da üç sefer için.
Astım tedavisi için şifalı bitkiler hakkında bilgi verirken, astım kürleri arasında yer alan bir diğer astım kürü olan astım çayını paylaşalım:
Bir yemek kaşığı gelincik çiçeği, bir yemek kaşığı yavşan, iki yemek kaşığı andız kökü, iki yemek kaşığı nezle otu, iki yemek kaşığı melekotu kökü, iki yemek kaşığı lavanta, dokuz tane yıldız anason… Astım kürleri hakkında bilgi verirken, bir önceki astım kürünü 21 gün uygulayıp bir hafta ara verdikten sonra bu astım çayını kullanmaya başlamanız gerekmektedir. Tüm malzemeleri küçük küçük ufalayarak cam bir kavanoz içerisine koyun, ve bir tatlı kaşığını bir fincan kaynar suya ilave ederek sekiz ile on dakika arasında demleyip günde iki ya da üç sefer için, ve bu uygulama için de astım kürünü 21 gün yapın… Sonrasında ise yine bir haftalık ara verip, bir diğer astım çayını uygulamaya başlayın:
İki yemek kaşığı civanperçemi, iki yemek kaşığı biberiye, iki yemek kaşığı aynısafa, iki yemek kaşığı altınbaşak çiçeği, üç yemek kaşığı papatya, üç yemek kaşığı kekik, üç yemek kaşığı sarı kantaron… Bu malzemeler de astım çayı için, bir önceki astım kürlerinde belirttiğimiz gibi uygulanacaktır. Yeniden belirtmemiz gerekirse: tüm bitkiler küçük küçük ufalanır, ve tamamı cam bir kavanoz içerisine yerleştirilir. Günde iki ya da üç sefer içilmesi gereken astım çayı, bir fincan kaynar su içerisine bir tatlı kaşığı konularak sekiz on dakika demlendirilip süzülerek içilmelidir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.