0

Bademcik İltihabının Evde Tedavisi

Bu yazımızda sşzlere, evde bademcik tedavisinden söz edeceğiz. Bademcik iltihabının evde tedavisi, ve bademcik şişmesi evde tedavisi gibi konularda detaylı bilgilere yazımız içerisinde ulaşabileceksiniz. Özellikle kış aylarının yaklaştığı bu günlerde, bademcik ilgihabının evde tedavisi konusunda daha fazla bilgiye ihtiyacınız olacağı düşüncesindeyiz. İsterseniz bademcik şişmesi evde tedavisine birlikte göz atalım:
Evde bademcik tedavisi için, bir bardak ılık suyun içerisine, dört tatlı kaşığı bal, ve bir yemek kaşığı limon suyu ilave edilerek, elde edilen bu karışımın yavaş bir şekilde yudumlanması gerekmektedir.

Bademcik iltihabının evde tedavisi için önereceğimiz bir diğer yöntem ise şudur: Bir tutam karabiber, ve bir tutam zerdeçal, her gece yatmadan önce, bir bardak sıcak sütün içerisine karıştırılarak içilir. Bu uygulamanın, üç gece boyunca gerçekleşmesi, bademcik şişmesi evde tedavisi için yeterli olacak yöntem niteliğindedir.
Bademcik iltihabının evde tedavisi için gerçekleştirebileceğiniz bir diğer yöntem: 100 gram pancar suyu, 100 gram salatalık suyu, ve 100 gram da havuç suyunu karıştırarak içmektir.
Evde bademcik tedavisi için önereceğimiz bir diğer yöntem ise harici uygulama gerektirmektedir: 50 gram sütün içerisinde kaynatılan 12 gram orman menekşesinin, sütün içerisinden alınarak, geceleri uyumadan önce boğaza bağlanması önerilmektedir.
Bademcik iltihabının evde tedavisi için önereceğimiz bir diğer yöntem ise, bal, biber, ve tarçının su içerisinde kaynatılması, ve ılımasının sonrasında da içilmesidir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.