0

Boğaz Ağrısı Evde Nasıl Tedavi Edilir Diyenler İçin Öneriler

boğaz ağrısı evde nasıl geçerBu yazımızda sizlere, özellikle bu dönemlerde çok gerek duyacağınız, boğaz ağrısı evde nasıl geçer; ve boğaz ağrısı evde nasıl tedavi edilir sorularının yanıtları arasında yer alan, boğaz ağrısı için bitkisel çözüm önerilerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de boğaz ağrısı evde nasıl geçer, ya da boğaz ağrısı evde nasıl tedavi edilir diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, boğaz ağrısı için bitkisel çözüm önerimizi sunarak bilgilerimizi aktarmaya başlayalım:
Boğaz ağrısı için bitkisel çözüm arayanlara önerimiz: Bir bardak kaynar suyun içerisine, iki diş sarımsağı ince bir şekilde doğrayın; sonrasında ise bardağın ağzını sıkıca kapatarak hava almasını önlemek koşulu ile yarım saat bekletin. Daha sonra bu karışımın içerisinden sarımsakları süzün. Bir limonun suyunu sıkın. İçerisine de bal ilave ederek, elde ettiğiniz bu karışımı, sıcak, ılık, ya da soğuk hali ile için…

Boğaz ağrısı evde nasıl geçer diyenlerin yapmaları gereken bir diğer şey de, kapalı ortamlarda, mümkün olduğunca ortam nemlendiricisi kullanmaktır. Bunu yapmak için makine almayı tercih etmezseniz, sıcak su dolu bir kabın ağzını bir örtü ile kapatarak bu kabı da odada bırakmanızı önerebiliriz.
Evde boğaz ağrısı nasıl tedavi edilir diyenlerin yapabilecekleri bir diğer şey de, su tüketimini bolca gerçekleştirmektir. Bunun yanında, ılık çaylar, çorbalar; hatta tüketeceğiniz nescafe dahi, boğaz ağrısının tedavisinde size yardımcı olma özelliği gösterecektir.
Ilık tuzlu su ile, saatte bir, ya da daha sık aralıklarla yapılan gargaralar da, boğaz ağrısının tedavisinin evde gerçekleştirilmesinde önemli katkı sağlamaktadır. Bunun için bir bardak ılık suyun içerisine yarım tatlı kaşığı tuz ilave etmeniz, sonrasında bu malzemeleri birbirine karıştırarak gargara yapmanız yeterli olacaktır. Kimi insanlar gargara yapmakta zorlanabilir, ve tuzlu suyu yutabilirler; ancak ilaç olmaması dolayısı ile, biraz tuzlu su yutmanın bir zararı bulunmayacağını da belirtmemiz gerekmektedir.
Boğaz ağrısının evde tedavisi sırasında, şeker, süt, ve meyve sularını tüketmemeye ise özen göstermeniz gerektiğini belirtmeliyiz.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.