0

Boğaz Ağrısı Ve Boğaz Ağrısı Nasıl Geçer?

boğaz ağrısı nasıl geçerBu yazımızda sizlere, boğaz ağrısı nasıl gider, boğaz ağrısı nasıl giderilir, ve boğaz ağrısı nasıl geçer gibi soruların yanıtlarını vererek boğaz ağrısından kurtulmanızı olanaklı hale getirmeye çalışacağımızı belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de boğaz ağrısı nasıl geçer, boğaz ağrısı nasıl gider; ya da boğaz ağrısı nasıl giderilir gibi soruların yanıtlarını merak ediyorsanız, bilgileri yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirterek, hemen boğaz ağrısı ile ilgili yapmanız gerekenleri anlatmaya başlayalım:
Boğaz ağrısı nasıl geçer, boğaz ağrısı nasıl gider, boğaz ağrısı nasıl giderilir? Boğaz ağrısının giderilmesi için her şeyden önce sert şekerler yemeniz önerilmektedir. Yani tadı ağır olan pastiller, ya da naneli şekerleri deneyebilirsiniz. Bu şekilde artan tükürük bezlerinin, yutkunmayı kolay hale getirerek boğaz ağrısının giderilmesine katkıda bulunacağını belirtmemiz gerekmektedir.

Boğaz ağrısı nasıl geçer sorusunun yanıtlarından bir diğeri de sıcak içecek tüketimidir. Bu sayede boğaz ağrısınn yumuşadığını bilmelisiniz. Sıcak bitki çayları, şekerli sular, çorba; hatta kahve dahi boğaz ağrısını hafifletmekte size yardımcı olacak şeyler arasında yer almaktadır.
Boğaz ağrısına neden olan anjin, faranjit; ya da laranjit gibi hastalıkların ise, bir kaç gün içerisinde kendi kendine geçtiğini belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, ilaç kullanımına gerek görmemeli, sakince boğaz ağrısının geçmesini beklemelisiniz. İlaç kullanımı ile, kendinizi ilaçların yan etkilerine; ve kimyasal bileşenlere açtığınızı kesinlikle unutmamalı, son noktaya gelene kadar ilaç kullanımından kaçınmalısınız.
Boğaz ağrısının normal koşullarda sona ermesi için dört ya da beş güne ihtiyacı vardır. Eğer bu zaman zarfında hala boğaz ağrısından şikayetçi iseniz, ya da kulak ağrısı ile karşı karşıya iseniz, bu gibi durumlarda, bakterilere bağlı boğaz ağrısı, ya da iltihaptan şüphelenmeli; ve doktorunuza başvurmalısınız. İşte bu durumda ilaç tedavisinden yardım almanız gerekebilir.
Boğaz ağrısı nasıl giderilir sorusunun yanıtı için iki tatlı kaşığı karabiberi yarım çay bardağı zeytin çekirdeği ile birlikte havanda dövmeli; sonrasında da karışımı boğazınıza sürüp temiz bir bez ile sarmalısınız. Ortalama altı saat bu formül boğazınızda kalmalı, ve siz dinlenmelisiniz. Sonrasında ise boğazınızı ılık su ile temizleyebilirsiniz.
Boğaz ağrısı nasıl gider sorusunun yanıtları arasında ıhlamur ve adaçayı formülünden de söz etmemiz gerekmektedir. Dört bardak su için iki tutam adaçayı; ve iki tutam ıhlamuru karıştırmalı; sonrasında da kaynatarak içmelisiniz. Boğaz ağrısı kısa zamanda giderilecektir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.