0

Evde Öksürük Nasıl Geçer? Evde Öksürük Tedavisi

Bu yazımızda sizlere, evde öksürük nasıl geçer sorusunun yanıtını vermeye çalışacağız. Evde öksürük tedavisi, ve öksürüğü kesen bitkiler hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, evde öksürük nasıl geçer sorusunun yanıtının aslında oldukça kolay olduğunu görecek; ve evde öksürük tedavisi yapmaktan çekinmeyeceksiniz. İşte evde öksürük tedavisi, öksürüğü kesen bitkiler, ve kısacası, evde öksürük nasıl geçer sorusunun yanıtları:
Evde öksürük nasıl geçer sorusunun yanıtı olan evde öksürük tedavisi için kullanılan, ve öksürüğü kesen bitkiler arasında turptan söz etmemiz gerekmektedir. Bunun için öncelikle bir adet turpun rendelenerek suyunun alınması gerekmektedir. Bu turp suyunun içerisine, bir çay kaşığı bal, ve bir tutam kaya tuzu eklenmeli, ve elde edilen bu karışımdan, günde iki sefer, birer yemek kaşığı alınmalıdır.

Öksürüğü kesen bitkiler arasında fesleğenden de söz etmek gerekmektedir. Evde öksürük tedavisinde kullanılan fesleğen yaprağı bir tatlı kaşığı alınır, ve içerisine de bir çay kaşığı bal ilave edilerek, bu karışımın, evde öksürük tedavisi uygulanan kişi tarafından yenilmesi gerekir. Evde öksürük nasıl geçer sorusu özellikle bebekler için soruluyorsa, bu formülden yararlanılması önerilmektedir.
Evde öksürük nasıl geçer sorusunun yanıtlarından bir tanesi de, evde öksürük tedavisi için okaliptus yağından yararlanılmasının gerektiğidir. Evde öksürük tedavisi için bir ya da iki damla okaliptus yağının, öksüren kişinin göğsüne sürülmesi önerilmektedir.
Evde öksürük nasıl geçer diyen kişiler, özellikle sürekli öksürük problemi ile karşı karşıya iseler, ayaklarının altına viks sürmeleri, ve temiz çoraplar giyerek sekiz saat beklemeleri gerekmektedir.
Evde öksürük nasıl geçer sorusunun sorulmasının yanıtları arasında yer alan evde öksürük tedavisi önerilerinden bir diğeri de, üç saatlik aralıklarla birer tatlı kaşığı zeytinyağının yenilmesi şeklindedir.
Evde öksürük tedavisi için bir de karışım önerisinde bulunmak istiyoruz: Yarım adet limonun kaba bir şekilde doğranması gerekmektedir. İçerisine bir çay kaşığı bal, bir diş sarmısak, ve yarım bardak da kaynar su ilave edilir. Bu karışım dört ya da beş dakika bekletildikten sonra içilir, sarmısağın da yutulması önerilmektedir.
Evde öksürük nasıl geçer diyenler, evde öksürük tedavisi için, öksürük krizinin başladığı anda bir parça bitter çikolata yemelidirler.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.