0

Evde Öksürük Tedavisi Ve Öksürüğü Kesen Bitkiler

Bu yazımızda da, daha önceki yazılarımızda olduğu gibi, evde öksürük nasıl geçer sorusunun yanıtını, öksürüğü kesen bitkiler hakkında sizlere bilgi verip, evde öksürük tedavisi yöntemlerini anlatarak vermeye çalışacağız. İsterseniz, öksürüğü kesen bitkiler hakkında bilgilerimizi vererek, evde öksürük nasıl geçer sorusunun yanıtlarını vermeye devam edelim:
Evde öksürük nasıl geçer? Öksürüğü kesen bitkiler arasında, evde öksürük tedavisi için yararlanabileceğiniz bir formül olan portakaldan söz edeceğiz. Evde öksürük tedavisi için tarifimizi verecek olursak: Oda sıcaklığındaki bir tane portakalın üzerine delik açılması; ve delikten içeri, iki ya da üç kaşık toz şeker ile birlikte bal konulması gerekmektedir. Daha sonra, yatmadan iki saat önce, portakalı boş bir tencerenin içerisine koyun, ve bu boş tencereyi de içi su dolu başka bir tencerenin içerisine koyun; ve kısık ateşte kaynatmaya başlayın. Bu şekilde iki saat kaynattığınız portakalın suyunu sıkın, ve elde ettiğiniz portakal suyunu için, sonrasında da yatın. Yatarken üzerinizi çok sıkı örtmeyi ise ihmal etmeyin. Evde öksürük nasıl geçer diyip, evde öksürük tedavisi hakkında bilgi araştırmasında bulunuyorsanız, bu uygulamayı üst üste iki gece gerçekleştirmeniz önerilmektedir.

Öksürüğü kesen bitkiler arasında kimyon ve zencefilden de söz ederek, evde öksürük nasıl geçer sorusuna yanıt vermeye çalışalım: Evde öksürük tedavisi için, 100 gram bal, ya da şekerin içerisine 50 gram kimyon; ve 100 gram toz zencefil ilave edilerek karıştırılır. Elde edilen bu karışımdan, evde öksürük tedavisi için, günde üç ya da dört tatlı kaşığı tüketilmesi önerilmektedir.
Evde öksürük nasıl geçer diyor; ve öksürüğü kesen bitkileri merak ediyorsanız, zerdeçaldan da söz etmemiz gerekecektir. Bir çay kaşığı zerdeçalı, bir bardak sıcak sütün içerisine atarak karıştırmanız, ve sonrasında da bu uygulamayı günde bir sefer tekrarlayarak, evde öksürük tedavisini olanaklı hale getirmeniz önerilmektedir.
Öksürüğü kesen bitkiler arasında sözünü edeceğimiz bir diğer şey ise, evde öksürük nasıl geçer sorusuna da yanıt niteliği taşıyacaktır: Bir çay kaşığı anason, bir dilim taze zencefil, ve bir çay kaşığı tarçın, bir bardak suyun içerisinde beş dakika kaynatılır, ve bu hazırlanan suyun içerisine bir miktar da bal ilave edilerek, gün içerisinde ara ara içilmesi, evde öksürük tedavisi için önerilmektedir.
Evde öksürük tedavisi için evde öksürük nasıl geçer diyenler, öksürüğü kesen bitkiler arasında limondan da yararlanmanız önerilmektedir. Taze olan bir tane limonu önce elinizde yuvarlayarak içerisinin hamur halini almasını sağlamalı, ve sonrasında da bu limonu ortadan ikiye keserek suyun içerisine koyup kaynatmalısınız. Daha sonra, içerisinde limonun kaynadığı suya bal da ilave ederek, gece yatmadan önce içmelisiniz.
Evde öksürük nasıl geçer sorusunun yanıtı olan evde öksürük tedavisi için yapmanız önerilen son evde öksürük tedavisi yöntemi soğan ile gerçekleştirilmektedir. Orta boy bir tane kabuklu soğan ortadan ikiye kesilir; ve iki bardak su ile birlikte bir tencerede kaynatılır. Daha sonra ise, ocağın altı kapatılıp, tencerenin de üzeri kapatılarak beş dakika demlenmesi sağlanır. Ardından bu suyun içerisine bal, ve limon ilavesi yapılarak içilmesi önerilmektedir. Evde öksürük nasıl geçer diyenlerin bu uygulamayı günde iki ya da üç sefer gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.