0

Öksürüğe Bitkisel Çözüm

Öksürük, kış ayları ile birlikte, yine kapımızı çalacak, ve yine bizi günlük yaşamımızdan olabildiğince uzaklara savuracak… Bu anlamda bizler yine, öksürüğe ne iyi gelir sorusunu soracağız, ve, öksürüğe bitkisel çözüm alternatifleri yine tarafımızca aranmaya başlanacak. Bu nedenle yazımızda sizlere, öksürüğe ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan, öksürüğe bitkisel çözüm önerilerinden söz etmeye çalışacağız.
Öksürüğe ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan öksürüğe bitkisel çözüm önerilerinden ilki: andız otu; ve bal… Andız otunun kökünü ezerek bal ile karıştırıp yemeniz halinde, öksürüğe bitkisel çözüm önerileri arasında yer alan bir uygulamayı gerçekleştirmiş olursunuz.

Öksürüğe ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan, öksürüğe bitkisel çözüm önerilerinden bir diğeri de ardıç… Ardıçın meyvelerini ezerek, öksürüğe bitkisel çözüm üretimi gerçekleştirmiş olursunuz. Bunun için yapmanız gereken, ezilmiş olan ardıç meyvelerini şurup şeklinde kullanmaktan ibarettir.
Öksürüğe bitkisel çözüm önerilerinden bir diğeri de böğürtlen yapraklarıdır. Ancak böğürtlen olgunlaşmadan önce böğürtlen yapraklarının toplanması, ve gölge bir yerde kurutulması gerekmektedir. Kurutulan böğürtlen yaprakları ile hazırlanan şurup, öksürüğe ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer almaktadır.
Öksürüğe ne iyi gelir sorusunun yanıtlarından bir başkasının da ebegümeci olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Öksürüğe bitkisel çözüm önerileri arasında gelincik çiçekleri de yer almakla birlikte, gelincik çiçeklerinden hazırlanan şurubun, öksürük için kullanılması önerilmektedir.
Öksürüğe ne iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan, ve öksürüğe bitkisel çözüm niteliği taşıyan diğer alternatifler: ıhlamur çayı, bal ile karıştırılarak içilebilmesi olanaklı olan kenevir çayı, yaban mersininin kırmızı olan yapraklarından hazırlanan şurubu, meşe ağaçlarının kabukları ile hazırlanan çayı, meyan kökü şurubu, ve yaban eriğinin şeker ile pişirilmesi… öksürük probleminizi çözmekte size yardımcı olacak alternatiflerdendir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.