0

Özofagus Kanseri İle İlgili Bilgiler

Yemek borusu kanseri, ve özofagus kanseri hakkında verdiğimiz bilgilere bu yazımızda da devam ediyoruz. Yemek borusu kanseri teşhisi, ve özofagus kanseri teşhisi hakkında vermiş olduğumuz bilgilere, yemek borusu kanseri; ve özofagus kanseri ile ilgili, bu yazıdan elde edeceğiniz bilgileri de eklemek istemekteyiz… O halde, yemek borusu kanseri teşhisi, ve özofagus kanseri teşhisi ile ilgili bilgilerimize devam edelim:
Yemek borusu kanseri teşhisi, ve özofagus kanseri teşhisi ile ilgili verdiğimiz bilgilerde, endoskopik yöntemin kullanıldığını belirtmiştik, ve yapılan endoskopik incelemeler sayesinde, yemek borusu kanserinin, yemek borusunun ne kadarını etkilediği, ve yemek borusu kanseri, ve özofagus kanseri tümörünün büyüklüğü hakkında bilgi sahibi olabilmek mümkündür. Bununla birlikte, yemek borusu kanseri olan, ya da özofagus kanseri olan tüm hastalara, üst batın; ve toraks tomografileri çekilmektedir.

Yemek borusu kanseri; ve özofagus kanseri sırasında çekilen tomografi ile, yemek borusu kanseri, ve özofagus kanserinin, çevre dokulara, akciğere; ve karaciğere sıçrayıp sıçramadığı hakkında bilgi sahibi olunuyor.
Nükleer tıp yöntemlerinde PET ile inceleme yapılıyor, ve PET, vücutta hangi dokuların ne kadar şeker kullandığını gösteriyor. Kanser hücreleri, daha hızlı üreyebilmek adına, daha fazla şeker kullanımı gerçekleştiriyorlar. PET sayesinde, yemek borusu kanseri, ve özofagus kanseri tümörünün, diğer dokularla olan ilişkisini gösterirken, tümörün boyutları hakkında da bilgi sahibi olunmasını olanaklı hale getiriyor. PET aynı zamanda, yemek borusu kanseri, ve özofagus kanserinin, diğer dokulara, ve lenf bezlerine sıç.rayıp sıçramadığı hakkında bilgi verirken, tümörün bölünme hızı hakkında bilgi sahibi olunmasını da olanaklı hale getiriyor.
Yemek borusu kanseri, ve özofagus kanseri ile ilgili yapılan tüm bu araştırmalar sonucunda, yemek borusu kanseri tedavisi, ve özofagus kanseri tedavisi hakkında bilgi sahibi olunuyor; çünkü, yemek borusu kanseri; ve özofagus kanserinin klinik durumu hakkındaki bilgiler, bu araştırmalar çerçevesinde elde ediliyor…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.