0

Reflüde Nelere Dikkat Edilmeli? Reflüde Ne Yemeli?

reflüde nelere dikkat edilmeliBu yazımızda sizlere reflü ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Reflüde nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtları ile birlikte, reflüde ne yenmez, ve reflüde ne yemeli sorularının yanıtlarını da yazımız içerisinde bulabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir. O halde hiç zaman kaybetmeden öncelikli olarak, reflüde nelere dikkat edilmeli sorusunun yanıtlarını anlatmaya başlayalım:
Reflüde nelere dikkat edilmeli diyenlerin, her şeyin öncesinde ideal kilolarına kavuşmaları gerekmektedir. Bu noktada, zayıfsanız kilo almalı, ancak şişmansanız da bel çevrenizin ideal seviyesine gelmesi için zayıflamalısınız. Gün içerisinde en az altı bardak su içilmesi de, reflü problemi olan kişilerin dikkat etmeleri gereken şeyler arasında yer almaktadır.

Reflüde nelere dikkat edilmeli diyenlerin alkol kullanımı, ve kafein kullanımını olabildiğince azaltmaları, sigarayı ise bırakmaları gerekmektedir. Gece yatmadan iki ya da üç saat önce ise, yemek yemeyi bırakması gereken reflü hastası kişilerin, beslenmelerinde et, baklagil, sebze ağırlıklı besinlere yer vermeleri gerekmektedir. Yemekler kısa aralıklarla yenmeli, ancak az tüketilmelidir.
Reflüde ne yemeli diyen kişilerin şu besinleri tüketmelerini önerebiliriz: Pirinç, yulaf, muz, karpuz, kavun, koyu yeşil yapraklı sebzeler… Reflüde ne yemeli sorusunun yanıtları arasında yer alan bu besinler, reflünün artmasını önlemekle birlikte, azaltılmasına yönelik olarak da sizlere destek sunmaktadırlar.
Reflüde ne yenmez? Çikolata, soğan, domates, içeriğinde asit bulunduran meyveler, kızarmış, ve yağlı besinler… Peki reflüde ne içilmez? Dilerseniz zaman kaybetmeden, reflüde ne içilmez sorusunun yanıtlarını da sizlere aktaralım: gazlı içecekler, alkol, kahve, çay… Belirtilen yiyecek, ve içeceklerin, reflüyü tetikleyici etkisinin bulunduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.