0

Yemek Borusu Kanseri Belirtileri

Bu yazımızda sizlere, yemek borusu kanseri hakkında bilgiler vereceğiz. Ozofagus; ve yemek borusu kanseri hakkında sahip olacağınız bilgiler için öncelikle şunu belirtmemiz gerekmektedir: yemek borusu kanseri, öncelikle gastrit şeklinde yakınmalara neden olmaktadır; bu nedenle de yemek borusu kanserinin teşhisi zaman alabilmektedir.
Yemek borusu kanseri, anatomik nedenlere bağlı olarak, öncelikle yemek borusu duvarına, sonrasında da komşu organlara; ve göğüs borusuna yayılıyor; ve bu nedenden dolayı da verdiği belirtiler genel olarak sonraki aşamalarda kendini gösteriyor. Yemek borusu kanseri evresi ilerlediğinde ise, yemek borusu kanseri belirtileri kendisini ne şekilde gösteriyor, isterseniz, yemek borusu kanseri evresi ilerlediğinde görülen yemek borusu kanseri belirtilerine birlikte bakalım:

Yemek borusu kanseri evresi ilerleyip, yemek borusu kanserinin tümörü büyümeye başladığında, yemek borusu kanseri belirtileri şu şekilde gelişiyor: kişi önce yutma zorluğu yaşamaya başlıyor, sonrasında ise kilo kaybı gibi bir problemle karşı karşıya kalıyor. Göğüs ağrısı, ve karın ağrısı da yemek borusu kanseri belirtileri arasında kendisine yer buluyor.
Yemek borusu kanseri belirtileri arasında, yenilen yiyeceklerin ağıza geri gelmesinden de söz etmek gerekiyor, ve bu durum için kusma da gerekmiyor; yemek borusunun iç kısmının, yemek borusu kanseri evresinin ilerlemesi nedeniyle daralmasından dolayı, yiyecekler, herhangi bir kusma etkisi göstermeden ağıza geri geliyor… Yemek borusu kanseri belirtileri arasında, içeceklerin de ağıza geri gelmesinden söz etmek gerekmektedir…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.