0

Yemek Borusu Kanseri Nedenleri

Bu yazımızda sizlere yemek borusu kanserinden söz edeceğiz. Yemek borusu kanseri, yani ozofagus kanseri ile ilgili dikkatli olması gereken gruplardan söz ederek, yemek borusu kanseri nedenlerini kısaca açıklayıp, ozofagus kanseri ile ilgili bilgi sahibi olmanızı sağlamaya çalışacağız…Öncelikle soralım: yemek borusu kanseri nedenleri nelerdir?
Yemek borusu kanseri nedenleri arasında kırmızı et tüketimi ile, tütsülenmiş et tüketiminin sık gerçekleştirilmesi ilk sırada yer almaktadır. Yemek borusu kanseri nedenleri arasında sürekli çok sıcak çay içmenin de yer aldığı belirtilmelidir. Yemek borusu kanseri nedenleri arasında yer alan bir diğer şey de sigara; ve alkol tüketimidir.

Yemek borusu kanseri, ya da ozofagus kanseri, günümüzde daha çok, kırmızı et tüketimini sık gerçekleştiren Doğu Anadolu insanında; ve yaşı 50 üzerinde olan erkeklerde gözlemleniyor. Bununla birlikte, yemek borusu kanseri nedenleri ile yakından ilişkili olan kişilerin de, yemek borusu kanseri, ve ozofagus kanseri riski taşıdıklarının unutulmaması gerekiyor.
Yemek borusu kanseri nedenleri, ve ozofagus kanseri nedenlerini, biraz daha genişletmek istersek, karşımıza şu faktörler çıkmaktadır: Yemek borusu kanseri nedenleri arasında, sebze bakımından fakir beslenme yer almaktadır. Uzun süreli dönemde yemek borusuna safra; ve mide asidinin kaçması da yemek borusu kanseri nedenleri arasında yer almaktadır. Yemek borusu kanseri nedenlerinden bir diğerinin de uzun süreli radyasyona maruz kalmak olduğu belirtilmelidir. Yemek borusu kanseri nedenlerinden bir diğerinin de eldeki terleme eksikliği olduğu belirtilmeldiir. Ozofagus kanseri hakkında bilgi vermeye devam ederken, viral enfeksiyonların da yemek borusu kanseri nedenleri arasında sayılabileceğini belirtmemiz gerekmektedir. Yemek borusu kanserini, genetik, ve ailesel faktörlerin de tetikleyebileceği unutulmamalıdır.
Yemek borusu kanseri nedenlerini anlattıktan sonra, yemek borusu kanseri; ve ozofagus kanseri ile ilgili olarak şunu belirtmemiz gerekmektedir: erken yaşta görülen reflü, kişi orta yaşlara ulaştığında, yemek borusu yapısının bozulmasına, ve değişmesine neden olur. Yemek borusu yapısında değişimin gerçekleşmesi ise, kişilerin, 50 – 60 yaş arasında, yemek borusu kanseri, ve ozofagus kanserine yakalanmalarına neden olabilmektedir…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.