0

Yemek Borusu Kanseri Tedavisi

Bu yazımızda sizlere, yemek borusu kanseri tedavisi, ve özofagus kanseri tedavisinden söz etmeye çalışacağız. Sitemiz içerisinde, yemek borusu kanseri, ve özofagus kanseri ile ilgili çok sayıda bilgiye şimdiye kadar ulaştınız, bu yazımızda da, yemek borusu kanseri tedavisi, ve özofagus kanseri tedavisi hakkında bilgi edineceksiniz…
Yemek borusu kanseri, ya da özofagus kanseri, farklı organlara yayılmadığı sürece, yemek borusu kanseri tedavisi, ve özofagus kanseri tedavisi, ameliyat süreci ile gerçekleştirilebilmektedir. Yemek borusu kanseri, ve özofagus kanserinde, eğer tümörün, çok büyük olduğu; ya da, çevre lenf bezlerine sıçradığı gözlemlenirse, bu durumda, yemek borusu kanseri tedavisi, ve özofagus kanseri tedavisi için gerçekleştirilecek olan ameliyat öncesinde, kemoradyoterapi uygulaması gerçekleştirilir, ve yemek borusu kanseri ya da özofagus kanserinin tümörü küçültüldükten sonra, yemek borusu kanseri tedavisi, ya da özofagus kanseri tedavisi için ameliyata başvurulur.

Yemek borusu kanseri tedavisi, ve özofagus kanseri tedavisi sırasında, zaman zaman stent uygulamaları gerçekleştirilmektedir. Stent uygulamalarının, yemek borusu kanseri tedavisi, ya da özofagus kanseri tedavisi için bir rolünün olmadığıbilinmelidir. Yemek borusu kanseri tedavisi, ya da özofagus kanseri tedavisi sırasında gerçekleştirilen stent uygulaması ile tümörün itilmesi işlemi gerçekleştirilir, ve daralan yemek borusunun genişlemesi sağlanmaya çalışılır.
Yemek borusu kanseri, ya da özofagus kanseri olan bazı kişilere, cerrahi uygulamanın yapılması yüksek risk taşıyabilmektedir; örneğin, kalp, damar; ya da farklı bir takım organ problemi olan kişilere cerrahi müdahale, zarar verici nitelik taşıyabilmektedir. Bu gibi durumda, yemek borusu kanseri tedavisi; ya da özofagus kanseri tedavisi sadece kemoradyoterapi uygulaması ile gerçekleştirilmektedir.
Yemek borusu kanseri tedavisi, ve özofagus kanseri tedavisi sırasında, bazı durumlarda, özofajektomi uygulaması gerçekleştiriliyor; özofafektomi uygulaması, yemek borusunun tamamen alınması anlamını taşıyor. Bu durumda, yemek borusu kanseri ya da özofagus kanseri olan kişinin, mide; ya da kalın bağırsağına yemek borusu yapılıyor…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.