0

Yemek Borusu Kanseri Teşhisi

Yemek borusu kanseri daha önce de belirtmiş olduğumuz gibi, özofagus kanseri adı ile de anılabilmektedir. Bu yazımızda sizlere, yemek borusu kanseri, ve özofagus kanseri hakkında bilgiler vermeye, daha önceki yazılarımızda da olduğu gibi devam edeceğiz… Yemek borusu kanseri tedavisi, ve özofagus kanseri tedavisi hakkındaki en doğru yöntem, günümüzde hala tartışma konusu olmaktadır.
Yemek borusu kanseri, ve özofagus kanseri erken teşhisi, özellikle ülkemizde, yemek borusu kanseri evrelerinin ilerlemesi sonucunda gerçekleştirilmektedir. Yemek borusu kanseri evreleri lokal problem, ve hastalığın yayılmasına bağlı olarak görülen dönemde teşhis edilebilmektedir. Ne yazık ki yemek borusu kanseri belirtileri, kendilerini net olarak gösterememektedir…

Yemek borusu kanseri teşhisi ve özofagus kanseri teşhisi için endoskopi yöntemi uygulanması gerekiyor, uygulanan endoskopi yöntemi sırasında da parça alımı gerçekleştiriliyor. Yemek borusu kanseri teşhisi, ve özofagus kanseri teşhisi, endoskopi sırasında alınan parçanın patolojik sonucunun incelenmesi ile gerçekleşebiliyor. Ancak, yemek borusu kanseri teşhisi, ve özofagus kanseri teşhisi sırasında görülemeyen tümörlerin de olduğu durumlar bulunabilmekte. Bu gibi durumlarda yemek borusu kanseri teşhisi, ve özofagus kanseri teşhisi için endoskopik ultrasonografi yönteminin gerçekleştirilmesi gerekiyor, ve bu sırada iğne biyopsisi alınıyor.
Yemek borusu kanseri teşhisi, ve özofagus kanseri teşhisi için geç kalmamak adına, küçük de olsa hiç bir belirtinin atlanmaması; ve incelemesinin yapılması gerekiyor. Yemek borusu kanseri; ve özofagus kanseri belirtileri arasında, yemek yerken takılma hissinin bilinmesi gerekiyor; eğer böyle bir hissi daha önce yaşamadığınız halde, bir gün yaşarsanız, mutlak surette göz önünde bulundurmanız öneriliyor. Yutma güçlüğünü az dahi hissetseniz, yemek borusu kanseri teşhisi, ve özofagus kanseri teşhisini aklınızda bulundurarak bir doktora görünmeniz önerilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.