0

Yaşlılarda Baş Ağrısı Neden Olur?

yaşlılıkta baş ağrısıBu yazımızda sizlere, yaşlılıkta baş ağrısı, yaşlılarda baş ağrısı, ve yaşlılarda şiddetli baş ağrısı ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, kendinizde, veya bir yakınınızda, yaşlılıkta baş ağrısı, yaşlılarda baş ağrısı, ve yaşlılarda şiddetli baş ağrısı ile ilgili bilgi edinmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden detayların aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım…
Yaşlılıkta baş ağrısı yeni başlamış ise, Temporal Artrit isimli hastalıktan şüphelenilmesi gerekmektedir. Bu hastalık, özellikle yaşı 50’den büyük olan kişilerin olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır.

Yaşlılarda baş ağrısı orta şiddette ise, ya da yaşlılarda şiddetli baş ağrısı durumu söz konusu ise, ve buna, eklem ağrıları, halsizlik, yenilen şeylerin çiğnenmesi sırasında yorulma, görme eksikliği… gibi olumsuzluklar da eşlik ediyorsa, Temporal Artrit’ten şüphelenilmesi gerekiyor demektir. Temporal Artrit’in erken teşhis, ve tedavisi, pek çok hastalık gibi önemlidir. Aksi halde, beyinde hasar oluşumu, ve görmede kalıcı kayıplar ortaya çıkmaktadır.
Yaşlılıkta baş ağrısının elbette başka nedenleri de bulunmaktadır. Örnek vermek gerekirse, beyin tümörleri; ve beyin damarlarında problemler, akla gelmesi gereken unsurlar arasında yer almaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.