0

Omuz Kireçlenmesi İçin Önerilen Omuz Kireçlenme Egzersizleri

omuz kireçlenme egzersizleriBu yazımızda sizlere omuz kireçlenmesi ile ilgili bilgiler vererek, omuz kireçlenme egzersizleri, ve omuz kireçlenmesi hareketlerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Siz de omuz kireçlenmesi ile ilgili bilgi sahibi olmak istiyor, ve omuz kireçlenme egzersizleri ile birlikte omuz kireçlenmesi hareketlerini uygulamak istiyorsanız, hiç zaman kaybetmeden omuz kireçlenmesi için önerilen hareketleri gözden geçirelim:
Omuz kireçlenmesi problemine sahip bulunan kişilere sözünü edeceğimiz ilk detay şudur ki, omuz kireçlenmesi probleminiz varsa, gün içerisinde mutlaka düzgün duruş şeklini benimsemeniz gerekmektedir. Omuz kireçlenmesi problemi bulunan kişiler için düzgün duruşta, öncelikli olarak sırt dik olmalıdır. Omuzlar olabildiğince arkaya atılmalı, ve aşağı indirilmelidir, bu noktada şunu da belirtebiliriz: omuz kireçlenmesi problemi olan kişilerin omuzları kulaklarından olabildiğince aşağıda bulunmalıdır. Peki omuz kireçlenme egzersizleri, ve omuz kireçlenmesi hareketleri nelerdir?

Omuz kireçlenmesi hareketleri arasında yer alan ilk detay şu şekildedir: Kişi ayağa kalkar; ve yere bakacak şekilde eğilir. Omuz kireçlenmesi bulunan kolunu ise önce yere doğru sarkıtır; sonrasında ise, havaya kaldırarak önce küçük, sonrasında da büyük daireler çizmeye; kolunu olabildiğince çevirmeye başlar. Bu şekildeki omuz kireçlenmesi egzersizinin günde on sefer yapılması gerekmektedir, ama, herhangi bir ağrı hissedildiğinde kesinlikle omuz kireçlenmesi hareketleri yapılmaya ara verilmelidir.
Omuz kireçlenme egzersizlerinden bir diğeri de şu şekildedir: sert bir yere, omuz kireçlenmesi probleminin olduğu yerin ters tarafına gelecek şekilde yan yatılır; dirsek olabildiğince kalçaya yakın bir yere getirilir; sonrasında ise elin, karnın üstüne getirilmesi sağlanır. Ardından bir ağırlık ele alınır, ve dirsek kalçanın üzerinden hiç kalkmayacak şekilde, el ile ağırlık olabildiğince yukarı kaldırılır. Omuz kireçlenmesi için önerilen bu hareketin günde istenildiği kadar yapılmasına izin verilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.