0

Dikkat Dağınıklığına İyi Gelen Yiyecekler Hakkında Bilgiler

dikkat eksikliğine iyi gelen yiyeceklerBu yazımızda sizlere, dikkat eksikliğine hangi yiyecekler iyi gelir sorusunun yanıtları arasında yer alan, dikkat eksikliğine iyi gelen yiyecekler, ve dikkat dağınıklığına iyi gelen yiyecekler ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de dikkat eksikliğine hangi yiyecekler iyi gelir diyerek, dikkat eksikliğine iyi gelen yiyecekler ile, dikkat dağınıklığına iyi gelen yiyecekleri öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…
Dikkat eksikliğine hangi yiyecekler iyi gelir diyen kişilerin, her şeyin öncesinde uyku, ve beslenmedeki yetersizlikleri ortadan kaldırmaları gerekmektedir. Bunun için, aç kalmamalı; uykusuz bir güne başlamamalısınız. Aksi halde, dikkatsiz olduğunuzdan, hiç bir şey anlamadığınızdan şikayet edebilirsiniz. Bu durumları ortadan kaldırmanızın sonrasında ise, dikkat eksikliğine iyi gelen yiyecekleri öğrenmeniz gerekecektir. Peki neler yemeliyiz?

Dikkat dağınıklığına iyi gelen yiyecekler arasında karbonhidratların bulunmadığını belirtmemiz gerekmektedir. Bu nedenle, beyaz ekmek yemek yerine esmer ekmek tüketebilir, daha çok protein alımı gerçekleştirebilirsiniz. Karbonhidrat size, kendinizi dikkatli değil de daha çok uykulu hissettirecektir. Özellikle rafine edilmiş yiyeceklerden, ve şekerden kaçınmalısınız. Uzmanlar, şeker tüketimi gerçekleştiren çocukların vücutlarında, bu şekerin etil alkole dönüştüğünü, ve çocukları bir nevi sarhoş ettiğini belirtmekteler. Bu nedenle, şeker, ve şekerli besinlerden olabildiğince uzak durarak, şekeri, meyve gibi, doğal yiyeceklerden almaya özen gösterin… Gün içerisinde, şeker yiyerek kazandığınızı düşündüğünüz enerjiyi, muz, portakal, elma… gibi meyveleri yiyerek de kazanabileceğinizi bilin. Hem de kazandığınız bu enerji, şekerde olduğu gibi anlık değil, kalıcı olacaktır.
B vitamini, dikkat eksikliği, ve dikkat dağınıklığının en büyük düşmanlarıdır. Bu nedenle, süt, yağsız kırmızı et, ceviz, fındık, ıspanak, buğday, baklagiller… gibi şeyleri tüketmeniz gerektiğini belirtmeliyiz. Yeşil yapraklı sebzelerin içeriğinde de B vitamini bulunduğunu, ve salata tüketimi gerçekleştirerek de dikkatinizi belli bir noktaya rahatlıkla toplayabileceğinizi belirtmemiz gerekmektedir.
Kansızlık da dikkat eksikliğinin bir diğer nedeni. Bu sebeple, demir kap içerisinde pişirilmiş olan deniz ürünlerini, eti, brokoli gibi sebzeleri tüketebilirsiniz. Beyninize, kansızlık dolayısı ile kan, dolaysı ile de oksijen az giderse, bu durumun dikkat dağınıklığına neden olacağını unutmamanız gerekmektedir.
Dikkat dağınıklığına iyi gelen yiyecekler arasında balık, balık yağı içeriğinde bulunan Omega-3 ile birlikte, E vitamininden de söz edilmesi gerektiğini belirtmeliyiz…

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.