0

Kendini Korumak İçin Göğüs Kanserinde Nasıl Beslenmeli

göğüs kanserinde beslenmeBu yazımızda sizlere, göğüs kanserinde nasıl beslenmeli; ve göğüs kanserinde nasıl beslenilmeli sorusunun yanıtları arasında yer alan, göğüs kanserinde beslenme ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de göğüs kanserinin riskini azaltmak, ve göğüs kanserinin ilerlemesini önlemek istiyorsanız, göğüs kanserinde nasıl beslenmeli; ve göğüs kanserinde nasıl beslenilmeli sorularının yanıtları arasında yer alan göğüs kanserinde beslenme önerilerine birlikte bakalım:
Günde en az üç, ya da dört porsiyon, içeriğinde A vitamini, ya da C vitamini bulunan besinlerin tüketimini gerçekleştirmek gerekiyor. Bu noktada, göğüs kanserinde nasıl beslenilmeli diyenlerin, turunçgiller, turp, havuç, kayısı, brokoli… gibi besinlere ağırlık vermeleri gerekiyor.

Göğüs kanserinde nasıl beslenilmeli sorusunun yanıtları arasında, gün içerisinde iki ya da üç porsiyon sebze tüketiminin gerekliliğinden de söz etmeyi unutmamamız gerekiyor. Haftada en az üç sefer ise, içerisinde baklagil bulunan yemeklerin tüketimi öneriliyor.
İçeriğinde D vitamini bulunan sütün düzenli tüketimi gerekirken, E vitamini bulunan fındık; ve ceviz gibi besinlerin de göğüs kanserinde beslenme için düzenli olarak tüketilmesi gerekiyor. Bunun yanında, yoğurt tüketimi; ve soğan ile birlikte sarımsak tüketimi de, göğüs kanserinde beslenme için tercih edilmesi gereken diğer öneriler olarak karşımıza çıkıyor.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.