0

Kristal Tuz Nedir? Kristal Tuzun Faydaları Nelerdir?

kristal tuzun faydalarıBu yazımızda sizlere, alkali su yapımında dahi kullanılan, ve, sofra tuzu gibi zararları bulunmayan, ekranlarda adını sıklıkla duymakta olduğumuz kristal tuz hakkında bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Kristal tuz nedir; ve kristal tuzun faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını yazımız içerisinde bulabilirsiniz. O halde zaman kaybetmeden, kristal tuz hakkında bilgi sahibi olmaya başlayalım; ve bakalım kristal tuz nedir, kriztal tuzun faydaları nelerdir?
Kristal tuz nedir? Dünyanın bilinen en saf tuzunun kristal tuz olduğuna inanılmaktadır, ve bundan 250.000.000 sene önce denizlerin, güneş enerjisi nedeniyle kuruması sonucunda elde edilen tuz olduğu belirtilmektedir. Vücudumuzda bulunan elementlerin tamamının kristal tuzun içeriğinde bulunması ile birlikte, 84 farklı minerali de içeriğinde bulundurmaktadır.

Kristal tuz kullanımının daha çok alkali su yapımında gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Alkali suyun pH değeri, şehir suyunun pH değerinden yüksek olduğu için, vücutta bulunan asitlerin vücuda zarar vermesi engellenerek, dışarı atılımı olanaklı hale gelmektedir. Bu sayede pek çok hastalıktan, ve yiyeceklerin zararlarından korunmak olanaklı bulunmaktadır. Peki genel olarak kristal tuzun faydaları nelerdir?
Kristal tuzun faydaları arasında, biraz önce de belirttiğimiz gibi, vücudun asit – baz dengesinin sağlanmasının olanaklı hale gelmesinden söz etmek gerekir. Bununla birlikte organlar; ve dolaşım sistemi sağlığı için kristal tuz tüketimi gerekli bulunmaktadır. Vücut tarafından biriktirilmiş olan ağır metal, ve toksinlerin atılımı olanaklı bulunurken, kan basıncının dengelenmesi de kristal tuzun faydaları arasında sayılmaktadır.
Hastalıklardan korunmanızı olanaklı hale getiren kristal tuz, içeriğinde kendisinin de buluntuğu suyun, günlük 2.5 litre suyun tüketilmesi halinde, şu hastalıkların tedavisinde destek rol oynamaktadır: Depresyon, yüksek tansiyon, ve yüksek tansiyona bağlı hastalıkların önlenmesi, kilo kontrolü, kalp damar hastalıklarının tedavisi, kalp ritminin düzenlenmesi, stres yönetimi, böbreklerde bulunan taş, ve kumun atılımı, gut hastalığı, kemik erimesi, migren, uyku düzensizliği, kanserin önlenmesi, ve tedavisi, romatizma; ve kireçlenme, alzheimer hastalığı, şeker hastalığı, alerjik hastalıklar, ve astım…
Eğer kristal tuz kullanımını, astım, ve alerji için gerçekleştirecekseniz, bir litre içme suyunun içerisine iki çay kaşığı kristal tuz eklemeli, ve bu suyu içerek değil, kaynatıp, on dakika buharında kalarak kullanmanız gerekmektedir.
Geç yaşlanmak isteyenler, kaslarında güç kaybı bulunduğunu düşünenler, adale ağrıları, kramplar, ve yorgunluk… gibi şikayetleri bulunanlar, sürekli bir şeyleri unutanlar, siğil, egzema… gibi cilt hastalıkları bulunanlar, sürekli uçuk sorunları ile karşılaşanlar, ve, lekeli, ya da akneli ciltlere sahip bulunanlar… da kristal tuz kullanımı gerçekleştirmelidirler. Özellikle cilt problemi bulunan kişilerin, akşam yatmadan önce, ciltlerine kristal tuz bulunan su sürmeleri, sonrasında da cilt bakım kremlerini uygulayarak sabaha kadar kullanmaları gerekmektedir. Bu uygulama, kısa süre sonra pürüzsüz bir cilt elde edilmesindeki ön koşul olarak aktarılmaktadır.
Peki kristal tuzlu suyu nasıl hazırlarsınız; yani, nasıl alkali su elde edersiniz, dilerseniz bununla birlikte kristal tuz kullanımından da söz edelim… İlk olarak belirtelim ki, kullanmanız gereken malzemeler tahta; ya da cam olmalıdır. Kavanoz cam, kaşık da tahta olacak şekilde, bir litre suyun içerisine beş gram kristal tuz eklemeli; ve suyun içerisinde tuzun erimesini sağlamalısınız. Hazırlamış olduğunuz kristal tuzlu suyu günde 2.5 litre tüketebilirsiniz. Tuz kullanmanız gereken her yerde kristal tuzu kullanabileceğiniz gibi, yemeklerde de kristal tuz kullanımı gerçekleştirerek, sofra tuzunu hayatınızdan tamamen çıkartabilirsiniz.
Kristal tuzlu su değil de şehir suyu kullanırsak ne olur? Sıvı alımı bilindiği gibi sıvı atılımını olanaklı hale getirmektedir. Şehir suyu, vücudunuzda bulunan mineralleri de peşine katarak idrar yolu ile vücuttan atılmasına neden olur; ve vücudunuz doğal olarak mineral eksikliği yaşar. Ancak, kristal tuzlu su tüketirseniz, onun da içeriğinde mineral bulunduğundan dolayı, vücudunuzun minerallerini almak yerine, eksik olan vücuttaki minerallerin tamamlanmasını da olanaklı hale getirir.
Yüksek tansiyon hastalarının tuz tüketimini sınırlandırmaları gerektiği doğrudur. Peki kristal tuzu onlar nasıl kullanırlarsa yüksek tansiyon tedavisine katkı sağlayabilirler? Kristal tuzlu suyu hazırlayacak olan yüksek tansiyon hastaları, her gün kendilerine 2.5 litre alkali su hazırlamalıdırlar. Bu alkali suyun ilk hafta, 2.5 litresine bir çay kaşığı kristal tuz konulması gerekmektedir. İkinci hafta ise, 2.5 litre su içerisinde kullanılacak olan kristal tuz miktarı iki çay kaşığı olmalı; ve vücut bu şekilde kristal tuza alışmalıdır. Bir zaman sonra, kristal tuzun, yüksek tansiyon tedavisine katkıda bulunduğu gözlemlenecektir…

Incoming search terms:

  • kristal tuz
  • kristal tuz nedir

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.