0

Yaz İshali Nasıl Geçer? Hangi Yiyecekler İyi Gelir?

yaz ishaline ne iyi gelirBu yazımızda sizlere, içerisinde bulunduğumuz bu sıcak günlerde sık sık karşılaşma olasılığımızın bulunduğu yaz ishali ile ilgili bilinmesi gereken tedavi uygulamalarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Yaz ishali nasıl geçer, ve yaz ishaline ne iyi gelir sorularının yanıtları arasında yer alan yiyecekler ile ilgili bilgileri yazımız içerisinde bulabilirsiniz. Eğer siz de yaz ishalinden muzdaripseniz, zaman kaybetmeden bakalım yaz ishaline ne iyi gelir, ve yaz ishali nasıl geçer…
Yaz ishali nasıl geçer, ve yaz ishaline ne iyi gelir diyenlerin, her şeyin öncesinde bağırsakların çalışmasını hızlandıran yiyeceklerin tüketiminden kaçınmaları gerekmektedir. Yani eğer yaz ishali olduysanız, çiğ sebze, ve meyve tüketimi gerçekleştirmemeli, lif içeriği bulunan kepek ekmeğini dahi yememelisiniz. Bunun yerine beyaz ekmek tercih etmenizi öneriyoruz. Yağlı yiyeceklerin değil, yağsız yiyeceklerin de, yaz ishali nasıl geçer sorusunun yanıtları arasında tercih edilmesi gerekiyor.

Yağsız olmak kaydı ile, ızgarada pişirilmiş et, köfte türü şeyler, haşlanmış; ya da yağsız püre şeklinde hazırlanmış patates, yağsız olmak kaydı ile makarna, pilav… gibi yiyeceklerin yaz ishalinde bolca tüketilmesi gerektiği unutulmamalıdır.
Yaz ishalinde aynı zamanda, çok fazla su kaybedileceği için su tüketimine de ağırlık verilmesi gerekmektedir. Ancak su tüketimi birden değil, belirli aralıklarla gerçekleştirilmelidir; ve yavaş şekilde içilmelidir. Bir kase yoğurt içerisine ilave edilecek iki kaşık nişasta da yaz ishaline iyi gelirken, sarı leblebinin de yaz ishaline iyi geleceğini belirtmemiz gerekmektedir.
Yaz ishali nasıl geçer diyen kişiler, öncelikli olarak doktorlarına danışmalıdırlar. Çünkü, çok iyi bilinmesi gereken detay, yaz ishalinin bir nedeni olduğudur. Zararlı bakterilerin ishal yolu ile vücuttan atılımı söz konusu olabilir, ve bu durumda, yaz ishalinin, ishali kesen ilaçlarla geçirilmeye çalışılması, o zararlı bakterilerin vücutta kalmasına sebebiyet verebilir. Bu nedenle, yaz ishalinin ani şekilde, ilaç yardımı ile kesilmeye çalışılmasının sonuçları hiç de iyi olmayabilir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.