0

Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

sigarayı bırakmak istiyorumBu yazımızda, sigarayı bırakmak istiyorum diyenler için, sigarayı nasıl bırakabilirim sorusunun yanıtları arasında yer alan, sigarayı kolay bırakmanın yollarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de sigarayı bırakmak istiyorum diyorsanız; ve sigarayı nasıl bırakabilirim sorusunun yanıtları arasında yer alan, sigarayı bırakmanın kolay yollarını merak ediyorsanız, zaman kaybetmeden sizlere bilgilerimizin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:
Sigarayı bırakmak istiyorum diyen bir kişinin yapması gereken ilk şey, elindeki sigarayı atmak olmalıdır. Bunun sonrasında ise, var olan sigara paketinin ya çöpe, ya da sigara içen bir başka kişiye verilmesi gerekmektedir. Bu şekilde, sigarayı bırakmak istiyorum şeklindeki kararınızı somut bir şekilde, kendi kendinize desteklemiş olursunuz.

Sigarayı bırakmanın kolay yolları arasında yer alan bir diğer detay ise, kendinizi kesinlikle sigara içilen ortamlardan dışlamamanızın gerekliliğidir. Bu şekilde, sigarayı bırakmak istiyorum şeklindeki kararınıza karşı iradenizi test edersiniz, ve bunun yanında, biraz da, eksik olan nikotin gereksiniminizi karşılamış olursunuz. Çünkü yaşadığınız nikotin eksikliği ne yazık ki sizin bir takım problemlerle karşı karşıya kalmanıza neden olacaktır. İşte sigara içilen ortamlarda bulunarak, sigarayı nasıl bırakabilirim sorusunun yanıtını daha net bir şekilde alabilirsiniz.
Daha sonraki aşama beslenmeniz ile alakalıdır. Klasik olarak sakız çiğneyin demeyeceğiz, bunun yerine, bol sıvı almanız gerektiğini sizlere hatırlatacağız, çünkü bu süreçte bol bol yemek yiyeceksiniz, ve bu da sizin kilo alabilmenize neden olacak; kilo alımını; ve yemek yeme isteğinizi sıvı tüketimi ile önleyebilmeniz muhtemel.
Sigarayı bırakmak istiyorum diyen kişilerin yapmaları gereken son şey ise, kendilerini, zor bir şey başardıklarına ikna etmek; herkesin bunu yapamayacağını algılamak; ve bununla birlikte, sigarayı bırakmanın olumlu etkilerini görmekten ibarettir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.