0

Sigarayı Bırakmanın Püf Noktaları İle Sağlıklı Yaşama Merhaba Deyin

sigarayı bırakmanın pratik yollarıSigaranın sağlığımıza olan zararları hepimiz tarafından biliniyor. Ancak, her ne kadar, paketinin üzerinde, sağlığa zararlı olduğuna dair uyarılar da bulunsa, sigaradan vazgeçmek o kadar da kolay olmuyor. Bu nedenle bu yazımızda sizlere, sigarayı bırakmanın kolay yolları, sigarayı bırakmanın pratik yolları, ve sigarayı bırakmanın püf noktaları hakkında bilgilerden söz etmeye karar verdik. Tüketebileceğiniz bazı, kolay bulunan şeyler, sizin sigaradan vazgeçmenizi kolaylaştırabiliyor. İşte bu detaylar:
Sigarayı bırakmanın pratik yollarından ilki yulaf tüketmek. Ancak, yulafı kullanmanın da bir yöntemi bulunuyor. İlk olarak, akşam, iki bardak suyu kaynatıyor; ve içerisine bir yemek kaşığı yulaf atarak sabaha kadar dinlendiriyorsunuz. Sabah kahvaltısından önce, dinlenmiş olan yulaflı suyu on dakika boyunca kaynatıp ocaktan alıyor, ve, bir bardağını sabah kahvaltısı, bir bardağını da öğle yemeğinde olmak üzere, günde iki sefer tüketiyorsunuz. Akşam içmemenizin önerildiği yulaflı su, akşam olduğunda, ertesi gün için yeniden hazırlanıyor. Bu sayede, hem sigarayı canınız istemiyor, hem de sigara içmemiş olduğunuzu hatırlamıyorsunuz…

Sigarayı bırakmanın kolay yollarından bir diğeri de bol bol su tüketiminin gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Bunun için, canınız her sigara istediğinde bir bardak su içmeniz önerilmektedir. Böylelikle sigarayı istemez hale gelirsiniz. Aynı zamanda, sigaradan vücudunuza giren zehirli maddelerden de bu şekilde kurtulabileceğinizi unutmamalısınız.
Sigarayı bırakmanın püf noktaları arasında yer alan diğer bir şey de kırmızı biberdir. Evimizde sık sık kullandığımız bir baharat olan kırmızı biberden bir kaç tutam alarak bir bardak suyun içerisine atar, ve bu suyu içerseniz, hem canınız sigara istemeyecek; hem de siz sigarayı özlemeyeceksiniz. Yemeklerinizin içine de bol bol kırmızı biber eklemeyi unutmamalısınız.
Eğer sigarayı bırakmanızın sonrasında mideniz bulanıyorsa, bunun çözümü, zencefil tüketimi gerçekleştirmektir. Bir bardak suyun içerisine bir kaç tutam zencefil atıp içerek, bu mide bulantısı belirtisinden kurtulabilirsiniz.
Ballı turp suyu da sigarayı bırakmanın pratik yolları arasında yer alan bir diğer detay olarak karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak turpu katı meyve sıkacağından geçirir, ve suyunu alırsınız Ardından bu suyun içerisine bal ilave eder, elde ettiğiniz turp suyunu günde iki sefer içersiniz. Bu sayede sigaradan kurtulmanız daha kolay bir hal almaktadır.
Sabah kahvaltısında bir tatlı kaşığı ginseng tüketimi gerçekleştirmek, ya da kahvaltıda tükettiğiniz ekmeğe ginseng tozu sürmek de sigarayı bırakmanın kolay yolları arasında yer almaktadır.
Sigarayı bırakmanın pratik yolları arasında yer alan diğer detay ise, üzüm suyu tüketmektir. İçeriğinde bulunan başta asit olmak üzere diğer maddeler, sizi sigaranın zararlı maddelerinden kurtarmakta da etkili olacaktır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.