0

Buğday Çimi Suyu

Buğday çimi suyu; ve buğday çimi suyu faydaları ile ilgili verdiğimiz bilgilerimize, bu yazımızda da kaldığımız yerden devam etmek istiyoruz. Buğday çimi suyu, içerik olarak oldukça yararlı etkilere sahip olup, buğday çimi suyu faydaları da bir o kadar fazladır. İşte buğday çimi suyu, ve buğday çimi suyu faydaları ile ilgili bilgiler:
Buğday çimi suyu faydaları arasında ağız apseleri, ve ağız iltihaplarının tedavisinden söz etmek gerekmektedir. Bunun için buğday çiminin, buğday çimi suyuna batırılması, ve sonrasında da buğday çimi posasının ağızdaki problemli bölgeye uygulanması gerekmektedir. Belirli bir sürenin sonunda ise buğday çimi posasının atılması gerekmektedir. Bu etki, buğday çiminin çiğnenmesi ile de elde edilebilmektedir.

Buğday çiminin faydaları arasında, iltihaplı boğaz probleminin giderilmesinden de söz etmek gerekmektedir. Buğday çimi suyu ile gargara yapılması durumunda, boğaz iltihaplarının tedavisi daha kolay hale gelmektedir.
Buğday çimi suyu faydaları arasında, diş ağrılarının hafifletilmesinden de söz edilmekle birlikte, bu etkinin elde edilmesi için, buğday çimi suyu ağızda beş dakika tutulur; ve daha sonra, bu su ağızdan boğaltılır. Diş etinde bulunan zehirli maddelerin atılması da bu şekilde olanaklı hale gelebilmektedir.
Buğday çimi suyu faydaları arasında, diş çürümelerinin önlenmesinden de söz etmek gerekmektedir. Buğday çimi suyu faydaları arasında yer alan diş çürümesi etkisini ortadan kaldırabilmek için, günlük beslenme listesine az miktarda buğday çimi suyu ilave etmek yeterli olacaktır.
Buğday çimi suyu faydaları arasında, vücuttaki toksit maddelerin atılmasından söz etmek gerekmektedir. Buğğday çimi suyu faydalarından yararlanmak adına elde edilen bu etkinin, ham, işlenmemiş saf klorofil içeren buğday çimi suyu ile elde edilmesi gerekmektedir. Saf buğday çimi suyunun hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır.
Buğday çimi suyu faydaları arasında vücudu temizleyen etkisinden söz etmek gerekmektedir. Buğday çimi suyu, herhangi bir kalıntı bırakıp, yan etki göstermeden vücudu temizler; bir deterjan gibi vücudumuza davranan buğday çimi suyunun, deodorant olarak da kullanılması olanaklıdır.
Buğday çiminin faydaları arasında kan akışının düzenlenmesini sağlamak da yer almaktadır. Buğday çiminin faydaları arasında yer alan bu etki, buğday çiminin içeriğinde bulunan klorofilden kaynaklanmaktadır.
Buğday çimi suyunun faydaları arasında cinsel isteğin arttırılmasından, ve doğurganlığın arttırılması etkisinden de söz etmek gerekmektedir.
Buğday çimi suyu faydaları arasında aknelerin iyileştirilmesinden söz etmek gerekirken, bununla birlikte, buğday çimi suyu düzenli olarak kullanılırsa; ve 7 – 8 ay kullanıma devam etmekle birlikte sağlıklı beslenmeden de yararlanılırsa, buğday çimi suyu faydaları arasında yara tedavisinden de söz etmek gerekmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.