1

Buğday Çiminin Faydaları Nelerdir? Buğday Çiminin Yararları

Buğday çimi hakkında bilgi vereceğimiz bu yazımızda, öncelikle, buğday çiminin faydalarının, 1958 senesinde keşfedildiğini belirtmek isteriz. Buğday çimi, sağlıklı insan olmak isteyen herkes tarafından tüketilmelidir; çünkü, her şeyden önce buğdayın temizleyici özelliği büyüktür, besin değerleri çok yüksektir, ve bununla birlikte, hücre yenilemesine de çok önemli katkıları bulunmaktadır. Bu anlamda, buğday çiminin faydalarından, ve buğday çiminin yararlarından herkesin faydalanması gerekmektedir. Peki buğday çiminin faydaları nelerdir? Buğday çiminin faydaları, ve buğday çiminin yararlarını sizlerle hemen paylaşalım:
Buğday çiminin içeriğini, çok güçlü vitamin, mineral, ve aminoasitlerin oluşturduğunun unutulmaması gerekmektedir. Bundan dolayı buğday çimi, sağlıklı olmak isteyen her insan tarafından yararlanılması önerilen bir fırsat, bir kaynak niteliğindedir. Buğday çiminin içeriğine kısaca göz atmak istersek, buğday çimi içeriğinde, sütten 11 kat daha fazla kalsiyum, ıspanaktan 5 kat daha fazla demir, B1 vitamini, ve B12 vitamini, portakaldan 7 kat daha fazla C vitamini… bulunduğu unutulmamalıdır. Şu örnek buğday çimi için verilmiştir: günde 30 ml buğday çimi içen bir kişi, bir ayın sonunda, 24 kilo sebze yemiş kadar sağlıklı olmaktadır. Buğday çiminin içeriğinde, çok yüksek oranda klorofil bulunduğunu da unutmadan hatırlatmak gerekmektedir.

Peki buğday çiminin faydaları nelerdir? Buğday çiminin faydaları, ve buğday çiminin yararları arasında, kanı temizlemek ilk sırada yer almaktadır, ve buğday çiminin faydaları arasında yer alan bu etki de buğday çiminin içeriğinde yoğun oranda bulunduğunu belirttiğimiz klorofil sayesinde gerçekleşmektedir. Buğday çiminin faydaları arasında, dokuların daha hızlı yenilenerek iyileşmesinden de söz etmek gerekmektedir.
Buğday çiminin faydaları nelerdir sorusunun yanıtı olarak, buğday çiminin yararları, ve buğday çiminin faydalarından bir diğeri de, bağırsak, böbrek, karaciğer, ve akciğerleri temizlemesidir. İç organları temizlemek de buğday çiminin faydaları arasında yer alırken, buğday çiminin yararlarından bir diğeri de sindirim sistemindeki kötü kokulara neden olan bakterileri ortadan kaldırmaktır. Buğday çiminin faydaları arasında, ilaç artıklarını, enzimleri, ve ağır metalleri, vücuttan atmak da yer almaktadır.
Buğday çimi kanser ikilisine de bakmak gerekmektedir. Buğday çimi kanser arasındaki ilişkiyi şu şekilde açıklayabiliriz ki, buğday çimi kanser oluşumunu, kanser hücrelerinin büyümesi ve çoğalmasını sağlayacak ortamı vücutta bulundurmamaktadır. Yani buğday çimi kanser oluşumunu önleme, ve geriletme anlamında çok önemli bir etkiye sahiptir.
Buğday çimi nasıl tüketilir sorusunun yanıtına gelince, buğday çimi nasıl tüketilir sorusuna, buğday çimi suyu; ve buğday çimi suyunun faydalarından söz ederek yanıt vermek gerekir; fakat, buğday çimi nasıl tüketilir sorusuna, buğday çimi suyu yanıtını verince, buğday çimi suyu nasıl çıkartılır sorusunun yanıtını da bilmek gerekmektedir. Bundan dolayı, buğday çimi nasıl tüketilir sorusuna yanıt olarak, sağlıklı besinler satan mağazalarda bulunan buğday çimi tozundan da yararlanılabileceğini söyleyebiliriz. Buğday çimi tozundan da tamamen doğal içecekler hazırlanması mümkündür.
Buğday çimi suyunun faydaları arasında hücre rejenerasyonu yer almaktadır. Buğday çimi suyunun faydaları arasında, büyüme için gerekli olan bir takım etkilerden de söz etmek gerekir. Buğday çimi suyunun faydaları arasında kas gelişiminden de bahsetmenin önemi büyüktür.
Buğday çimi nasıl tüketilir sorusunun yanıtları arasında buğday çimi suyundan, ve buğday çimi tozundan söz etmiştik. Eğer buğday çimi suyunu sevmiyorsanız, buğday çimi tozunu, sıcak; ve soğuk yemeklerinizin içerisine karıştırarak da tüketebilirsiniz. Buğday çiminin faydalarından yararlanmak için, günde 30 ml buğday çimi size yeterli olacaktır. Bir hastalık sebebiyle buğday çiminin faydalarından yararlanmak istiyorsanız da günde 60 ml buğday çimi kullanmanız gerekmektedir. Buğday çimi kullanımına haftanın iki günü ara vermeli; ayın bir haftası ise, buğday çimi tüketimine ara vermelisiniz.
Buğday çimi nasıl tüketilir sorusunun yanıtı gerektiği şekilde verilmezse, buğday çiminin yan etkileri; ve buğday çiminin zararları arasında, dişlerin renk değiştirmesi, bulantı; ve baş ağrısı gibi problemlerden söz etmek gerekir. Fakat, buğday çiminin yan etkileri; ve buğday çiminin zararları, belirtilenden fazla buğday çimi kullanımı ile ortaya çıkmaktadır. Aksi takdirde buğday çiminin zararları; ve buğday çiminin yan etkilerinden söz etmemiz yanlış olacaktır.

admin

One Comment

  1. birgün ara ile yıkadıgım bugday çimini içine su katıp robottaçekip suyunu çıkarıp içtim birer bardak su brd ikinci içmemde sabah içtim ögleye dogru gözüme sag gözüme kan oturdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.