0

Evde Grip Tedavisinde İşe Yarayan Yöntemler

evde grip tedavisiBu yazımızda sizlere, evde grip nasıl geçer, ve evde grip nasıl tedavi edilir sorularının yanıtları arasında yer alan evde grip tedavisi ile ilgili bilgilerden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer sizin de aklınızda, evde grip nasıl geçer; ya da evde grip nasıl tedavi edilir sorularının yanıtları için bir merak varsa, hiç zaman kaybetmeden evde grip tedavisi ile ilgili bilgileri aktarmaya başlayalım:
Evde grip nasıl geçer diyenler ilk olarak gün içerisinde en az bir bardak portakal suyu tüketmelidirler. Portakal suyunun taze sıkılmış olmasına özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu sayede, günlük C vitamini gereksinimi vücut için sağlanmış olmaktadır, ve bunun yanında, vücudun bağışıklık sistemi güçlenmekte; hastalıklara karşı daha korunaklı olunmaktadır.

Evde grip nasıl tedavi edilir diyenlerin dikkat etmeleri gereken bir diğer detay da D vitamini almalarının gerekliliğidir. D vitamini, özellikle yeni başlamış; ve önlenmesi muhtemel enfeksiyonlardan korunmak adına oldukça etkilidir.
Evde grip tedavisi için düşünülmesi gereken bir diğer yöntem de, özellikle boğaz ile ilgili problemlerde tüketilmesi gereken bal, limon; ve pastil kullanımıdır. Antibiyotik kullanmak yerine, bu tür kullanımlar, evde grip tedavisinde daha sağlıklı sonuçlar verebilmekte, ve daha zararsız olmaktadır.
Grip, veya nezlenin ilk hissedildiğinde; ve boğazda hasar oluştuğu algılandığında, uygulanması önerilen yöntem: karabiber çayı ile yapılması gereken gargaradır. Oldukça etkili sonuç verdiği belirtilmektedir.
Evde grip nasıl geçer diyenler, yine de antibiyotik kullanımı gerçekleştirmeye, doktor kontrolünde karar verdilerse, antibiyotik etkisini arttırmak adına uçucu karanfil yağından faydalanabilirler. Karanfil çayı, boğaz enfeksiyonlarında, içilebilir; ya da gargara yöntemi uygulanarak kullanılabilir. Bununla birlikte, karanfilin kurutulmuş olarak yenilmesi de, özellikle boğaz ağrılarında, ağrı kesici özellik göstermektedir.
Zencefil, içeriği dolayısı ile iltihap giderici etki göstermektedir. Eğer zencefili, adaçayı, ya da ıhlamur kullanımı ile birlikte kullanacak olursanız, bu durumda kullandığınız diğer bitkilerin de yararlı etkileri, zencefil sayesinde artmaktadır.
Adaçayı da boğaz enfeksiyonlarında faydalı etki göstermektedir. Adaçayını hazırlarken, kaynatılmış suyun içerisine adaçayı atılmalı; ve ortalama beş dakika demlenmesinin ardından süzülerek içilmelidir, ancak isteyenler adaçayını bu şekilde hazırlamalarının sonrasında gargara da yapabilmektedirler.
Evde grip tedavisinde ıhlamurdan da fayda sağlanabilir; boğazı yumuşatarak tahrişi gideren ıhlamur, bunun yanında iltihap giderici; ve ağrı kesici özellikler de göstermektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.