0

Karanfil Yağı Ve Karanfil Yağı Faydaları

Bu yazımızda sizlere karanfil yağı hakkında bilgi vermeye çalışacağız. İlk olarak karanfil yağı nasıl yapılır sorusunun yanıtını verip, daha sonra ise, karanfil yağı faydaları hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamayı hedeflemekteyiz. İsterseniz, karanfil yağı nasıl yapılır sorusunun yanıtı ile, karanfil yağı hakkında bilgilerimizi sizlerle paylaşmaya başlayalım:
Karanfil yağı nasıl yapılır? Karanfil yağı, kurutulmuş karanfilden yapılmaktadır, ve kurutulmuş karanfil de, karanfilin, açmamış çiçeklerinin tomurcuklarının içerisinde bulunan suyun uçurulması ile elde edilmektedir. Anavatanı Filipin Adaları olan karanfilin, farklı pek çok rengi bulunmakla birlikte, kuru karanfilin renfi her zaman kahverengi olmaktadır.Karanfil yağı nasıl yapılır sorusunu yeniden sorduğumuzda, karşımıza yine, karanfil yağının, karanfil tohumunun ana madde olarak kullanılması ile hazırlandığının yanıtı gelmektedir.

Karanfil yağı faydaları çok fazla olmakla birlikte, karanfil yağı faydalarının, mikropları öldürmek, bakterileri yok etmek, antiseptik etki, mantar öldürücü etki, ve antiviral etki gibi başlıklar altında sıralanabilmesi de mümkündür. Karanfil yağı faydalarını, karanfil yağı nasıl yapılır sorusunun yanıtını vermemizin ardından anlatmaya başlayabiliriz, ancak, karanfil yağı ile ilgili olarak şunu belirtmeliyiz ki, karanfil yağı, diğer tüm bitkisel yağlardan daha farklı özellikler taşımaktadır.
Karanfil yağı faydaları arasında, ağrı kesici etkisinden söz ederek, karanfil yağı kullanımının, özellikle diş ağrısı olan kişiler tarafından gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Karanfil yağı faydaları arasında yer alan diş ağrısından kurtulmak isteyenler, karanfil yağı kullanımını şu şekilde gerçekleştirmelidirler: bir pamuk üzerine az miktar karanfil yağı konulmalı, ve bu karanfil yağının da zeytinyağı ile seyreltilmesi sağlanmalıdır. Ardından da, karanfil yağının bulunduğu pamuk, ağrılı dişe uygulanmalıdır. Karanfil yağı faydaları arasında yer alan ağrı giderici özelliği gün ışığına çıkacakken, ağrıyan dişin etrafındaki bakteriler de karanfil yağı sayesinde öldürülecek; ve yeni diş ağrısı oluşumu bu şekilde önlenecektir.
Karanfil yağı faydaları arasında, iltihap giderici etkisi ile birlikte, solunum yolu hastalıklarının tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Karanfil yağı kullanımı, tüberküloz da dahil olmak üzere, astım, bronşit, burun tıkanıklığı gibi problemler için şu şekilde gerçekleştirilmelidir: bir miktar kaynatılmış suyun içerisine on ya da onbeş damla karanfil yağı eklenmeli, ve daha sonra, elde edilen bu su ile buğu yapılmalıdır.
Karanfil yağı faydaları arasında, sivilce tedavisi, uçuk tedavisi, cilt dökülmeleri, böcek sokmaları gibi problemlerin tedavisinden de söz etmek gerekmektedir. Karanfil yağı faydalarından, cilt için yararlanmak isteyen kişilerin yapmaları gereken şey şudur ki, karanfil yağı kullanımı öncesinde, zeytinyağı; ya da E vitamini ile seyreltilerek cilde uygulanmalıdır. Karanfil yağı kullanımında seyreltme işlemine dikkat edilmelidir, çünkü, karanfil yağı çok güçlü bir yağ olması nedeniyle, uygulandığı bölgede tahrişe sebebiyet verebilmektedir.
Karanfil yağı faydaları arasında, kan şekerinin dengelenmesinden de söz etmek gerekmektedir. Bunun için, karanfil yağı kullanımının, ağızdan, ve çok az miktarda alınması yeterli olacaktır. Karanfil yağı faydaları arasında, saç ve kafa derisinin bakımı, ve sağlığından da söz etmek gerekmektedir. Karanfil yağı faydaları arasında yer alan bir diğer şey ise, kas ve romatizma ağrılarının giderilmesine katkıda bulunmasıdır. Karanfil yağı faydaları arasında sayılması gereken bir diğer unsur ise, bağışıklık sisteminin, karanfil yağı ile güçlendirilebileceğidir, çünkü karanfil yağının içeriğinde, Omega-3, demir; ve kalsiyum blunmaktadır.
Karanfil yağı faydalarından yararlanacak olanlar, karanfil yağı zararları arasında bilinen bir unsur bulunmamaktadır..

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.