1

Neden Kefir Tüketmeliyiz? Kefirin Yararları

neden kefir içmeliyimBu yazımızda sizlere, neden kefir içmeliyim, ve neden kefir tüketmeliyiz sorularının yanıtları arasında yer alan, aynı zamanda, kefirin yararları nelerdir sorusunun da yanıtlarından olan, kefirin yararlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de neden kefir içmeliyim; ya da neden kefir tüketmeliyiz diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden kefirin yararlarına göz atmaya başlayalım:
Sinir sisteminizin güçlenmesini istiyorsanız kefirin yararlarından faydalanmalısınız. Kolesterol problemi ile başa çıkmak durumunda iseniz de kefirin yararlarından faydalanmalısınız. Stresli iseniz; ya da sakinleşmeye ihtiyacınız varsa da, neden kefir tüketmeliyiz sorusunun yanıtlarını bulabilirsiniz. Mikroplara bağlı enfeksiyonlara maruz kaldı iseniz kefir tüketmelisiniz. Sürekli bir yorgunluk haliniz varsa, yine serinletici etkisi ile kefir size yardımcı olacak; ve yorgunluğunuzu giderecektir.

Kefirin yararları arasında, kirli kanın temizlenmesine sağladığı katkıdan, ve kan bozukluklarını gidermesinden de söz edebiliriz. Yüksek tansiyonu düşürerek tansiyon dengeleyici bir fonksiyon üstlenen kefir, kas kasılmalarının giderilmesini sağlar; ve damar sertliğini önler. Sinire bağlı depresyonu gidererek, uykusuzluğu da önleyici etki göstermektedir. İdrar yollarında meydana gelen iltihaplanmaları tedavi edebilen kefir, yanıkların; ve yaraların iyileşme sürecini kısaltır.
Deri hastalıklarını gidermeye, özellikle de egzema tedavisine katkı sağlayan kefirin yararları nelerdir sorusunun yanıtları arasında cilde parlaklık vermesi, ve cildi güzelleştirmesinden de söz etmek gerekmektedir. Karaciğerde meydana gelen problemlerin giderilmesi için katkı sağlayan kefirin yararları arasında bağırsak; ve midedeki rahatsızlıkların giderilmesi adına sağladığı katkıdan da söz etmek gerekmektedir.
Hem kabızlık; hem de ishal problemlerinin giderilmesinde katkısı bulunan kefir, sinirsel hastalıkların tedavisinde, ve rahatlatılmasında önemli etkiye sahiptir. Neden kefir tüketmeliyiz diyenler, sağlıklı beslenmeye yönelmek istiyorlarsa, iştah açıcı özelliği bulunan kefiri tüketmelidirler. Şekerin zararlı etkilerini önleyen kefir sayesinde şeker, enerji olarak çözülmekte, ve dönüşmektedir. Dişlerin çürümesini önleyen kefirin yararları arasında, çocukların daha sağlıklı olmasına sağladığı katkıdan da söz etmek gerekmektedir; bunu, şeker, çikolata; ya da sakız tüketimini çok gerçekleştiren çocuklarda, bu maddelerin zararlarını engelleyerek gerçekleştirmektedir.
Neden kefir içmeliyim diyenler, bağışıklık sistemlerinin kefir sayesinde güçleneceğini; ve mikroplara bağlı enfeksiyonlara karşı direnç göstereceklerini bilmelidirler. Kullanıcılarına protein, mineral, ve vitamin desteği sağlayan kefir, vücudun sağlıklı gelişmesine katkı sağlamaktadır. Kemik, diş, ve kasların sağlıklı oluşum ve gelişimine, bebeklik dönemi sonrasında katkı sağlamaya başlayan kefirin yararları nelerdir diyenler, kefir sayesinde daha kolay diyet yapabileceklerini, ve kilo almayı önleyebileceklerini de bilmelidirler.
Kefirin faydaları sayesinde sindirim sistemi düzenlenirken, böbrek hastalıkları; ve safra kesesindeki problemlerin de giderildiğini belirtmemiz gerekmektedir. Büyüyen; ve gelişen çocukların sağlıklarını koruma görevini üstlenmiş olan kefirin faydaları arasında alerji, ve astımın etkilerini azaltma özelliğinden de söz etmemiz gerekmektedir. Zihnin daha aktif olmasını sağlayan kefirin faydaları arasında, zeka gelişimine sağladığı katkıdan da söz etmemiz gerekmektedir. Yaralar; ve kesikler kefir ile birlikte daha hızlı iyileşme gösterirken, kefir, daha iyi görebilmeyi; ve kansızlığı gidermeyi olanaklı hale getirirken, tırnak sağlığı için de önemli bir etkiye sahiptir.

admin

One Comment

  1. arkadaşlar kefiri evde kendim mayalayıp 2 aydır kullanıyorum ağır kronik rahatsızlıklarım var içinde bir miktar alkol uluştuğunu biliyorum yüzde 0,6 oranında .ancak sirke,turşu portakal gibi ürünlerin içinde de yüzde 0,9 akadar alkol oluşuyor.Bazı öksürük ilaçlarında da alkol var mesela portakal limon vb.ben şifa niyetine kullanıyorum sonuç olarak mide bağırsak rahatsızlığımdan eser kalmadı ülser ,reflü,spastik kolon şişkinlik….. bağsurum bile neredeyse yok oldu aşırı yorgunluk şikayetim vardı (karaciğer rahatsızlığı)şimdi çok iyiyim psikolojik olarak kendimi daha önce hiç olmadığı kadar rahat hissediyorum.tüm müslüman alemine tavsiye ediyorum inşallah bu iyileşme daim olur.Allah herksin şifasını verir.şifa görürseniz ölene dek kullanın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.