0

Öksürüğe Zencefil Tarifi Önerileri

öksürüğe zencefil tarifiBu yazımızda sizlere, öksürüğe ne iyi gelir; ve öksürüğe zencefil iyi gelir mi sorularının yanıtları arasında yer alan öksürüğe zencefil tarifi önerilerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de öksürüğe ne iyi gelir; ya da öksürüğe zencefil iyi gelir mi diyorsanız, hiç zaman kaybetmeden öksürüğe zencefil tarifi önerilerinin aktarımını gerçekleştirmeye başlayalım:
Öksürüğe zencefil tarifi için gerekli malzemeler:
Bir tatlı kaşığı bal
Bir bardak süt
Yarım ceviz kadar zencefil
Bir tane çubuk tarçın
Bir çay kaşığı tane karabiber

Öksürüğe zencefil iyi gelir mi; ya da öksürüğe ne iyi gelir diyenler bu malzemeleri şu şekilde kullanmalı: İlk olarak sütün içerisine, soyularak ince bir şekilde dilimlenmiş olan zencefil, tarçın; ve tarçın ilave edilir; sonrasında bu karışım ocağa alınarak kaynamaya bırakılır. Kaynama işlemi toplamda üç dakika daha gerçekleştirilir; ve ocağın altı kapatılarak öksürüğe zencefil karışımının demlenerek soğuması beklenir. Ardından, ağız yakmayacak kadar soğuduğunda karışımın içerisine bal konularak eritilir; ve sonrasında da içilmesi gerekmektedir.
Öksürüğe ne iyi gelir diyenler için öksürüğe zencefil önerilerinden bir diğerinin malzemelerini de şu şekilde aktarabiliriz:
Bir bardak kaynamış su
Yarım çay kaşığı toz zencefil
Bir çay kaşığı bal
Öksürüğe zencefil tarifi bu malzemelerle şu şekilde gerçekleştirilmelidir: Su kaynatılmalı; ve bir bardağa alınmasının sonrasında içerisine toz zencefil ilave edilerek beş dakika kadar demlenmelidir. Daha sonra içerisine bal ilavesi yapılarak, bu tarif her seferinde yeniden hazırlanmak sureti ile günde üç sefer tüketilebilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.