0

Siyah Turpun Öksürüğe Faydası Ve Siyah Turp İle Öksürük Tedavisi

siyah turp öksürüğe iyi gelirmiBu yazımızda sizlere, siyah turp öksürüğe iyi gelirmi sorusunun yanıtı olarak, siyah turpun öksürüğe faydasından söz edeceğiz; ve sonrasında ise, siyah turp ile öksürük tedavisinin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışacağız. Eğer siz de soğuk kış günlerinde, siyah turp öksürüğe iyi gelirmi diyenler arasında yer alıyorsanız, hiç zaman kaybetmeden, siyah turpun öksürüğe faydasını; ve siyah turp ile öksürük tedavisinin nasıl yapıldığını anlatmaya çalışalım:
Siyah turp öksürüğe iyi gelirmi diyenler için, evet, siyah turpun öksürüğe faydasının bulunduğu, son bir kaç senedir sık sık konuşulmaktadır. Bu noktada, siyah turp ile öksürük tedavisi yapılarak, öksürüğün giderilmesinin nasıl sağlandığını belirtmemiz gerekmektedir ki, sadece siyah turp değil, bal da kullanıldığını belirtmeden de geçmemeliyiz.

Peki siyah turp ile öksürük tedavisi nasıl yapılır? İlk olarak siyah turpun kök kısmı kesilir, sonrasında da içi oyulur. Turpun diğer tarafından ise, küçük bir delik açılır. Bu şekilde hazırlanan siyah turpun kök kısmı üste gelecek şekilde, bir bardağın üzerine oturtulması gerekmektedir. Ve bir kaşık yardımı ile, siyah turpun içerisine bal doldurulur. Sonrasında, bardak, üzerinde bulunan turp ile birlikte bir kenara bırakılır. Turpun arka kısmından açılan delik yardımı ile, kök kısmından doldurduğunuz bal, bardağın içine süzülecektir. Bu balın, içilmesi, Siyah turp ile öksürük tedavisi için gerekmektedir; ve siyah turpun öksürüğe faydası, kendisini bu şekilde gösterecektir.
Siyah turp ile öksürük tedavisinde, aslında siyah turp, balın içerisinden süzüldüğü bir kap görevini üstlenmektedir; ve siyah turpun öksürüğe faydasından yararlanmak için, aynı turp iki sefer kullanılabilmektedir. Balın turpun içerisinden süzülmesi bir kaç saat almalıdır; bu nedenle, balın süzüleceği deliği küçük açmanız önerilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.