0

Spirulina Yosunu Hakkında Bilgiler

SpirulinaBu yazımızda sizlere Spirulina hakkında bilgiler vererek, Spirulina nedir, Spirulina faydaları nelerdir, ve Spirulina nasıl kullanılır gibi soruların yanıtlarından söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de Spirulina hakkında bilgi sahibi olmak istiyor; ve Spirulina nedir, Spirulina nasıl kullanılır, Spirulina faydaları nelerdir gibi soruların yanıtlarını öğrenmek istiyorsanız, zaman kaybetmeden bilgilerimizin aktarımını sizler için gerçekleştirmeye başlayalım…
Spirulina nedir? Tropik göllerde doğal bir şekilde yetiştirilen Spirulina, içeriğindeki antioksidan, protein, yağ, mineral, ve vitaminlerle dikkat çeken bir bitki olup, insan sağlığına son derece faydalı olduğu, yapılan araştırmalarda ortaya konmuş bulunmaktadır. Aslında Spirulina’nın, akvaryumculukta kullanılan bir balık yemi olduğunu; ve, tatlı su yosunu olarak da nitelendirilebileceğini belirtmemiz gerekmektedir.

Spirulina nasıl kullanılır? Günde ortalama iki gram kullanımı önerilen Spirulina yosununun, vücuda, hem içerden, hem de dışardan kullanımı olanaklı bulunmaktadır. Eğer su ile karıştırılarak cilde uygulanırsa sivilcelere, ve hatta Roza hastalığına iyi gelen Spirulina yosunu, içerden kullanıldığında ise, pek çok olumlu yararı beraberinde getirmektedir. Aktarlarda her zaman Spirulina yosununun gerçeğini bulabilmek olanaklı olmadığından, eczanelerde satılan, kapsül şeklindeki Spirulina’ları tüketmeniz önerilmektedir. Fakat eğer ki bir sağlık probleminiz var, ve bunun için ilaç kullanımı gerçekleştiriyorsanız, Spirulina kullanımından önce doktorunuza, ilacınız için Spirulina’nın herhangi bir olumsuz etkisinin bulunup bulunmadığını sormanız gerekmektedir.
Spirulina faydaları nelerdir? Eğer ki alerjik sebeplerden kaynaklanan burun tıkanıklığınız var ise, Spirulina faydaları arasında bu etkinin giderildiğinden söz etmemiz gerekmektedir. Bunun yanında, kaslarınızın dayanıklılığı Spirulina kullanılarak arttırılabilir. İyi kolesterolü arttıran Spirulina yosunu kötü kolesterolün düşmesini olanaklı hale getirmektedir. Bağırsak parazitlerinin giderilmesinin da Spirulina faydaları arasında yer aldığını belirtmemiz gerekmektedir.
Peki ya Spirulina zararları? Her şeyin öncesinde belirtmeliyiz ki, ilaç kullanımı gerçekleştiren kişilerde Spirulina yosununu kullanmak zararlı etkilere neden olabilmektedir. Vücudun bazı enzimlerini arttırıp bazılarını azaltan Spirulina yosunu, ilaçları daha etkili, ya da daha etkisiz hale getirebileceğinden dolayı mutlaka doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bununla birlikte, Spirulina kullanımına başladığınız anda mideniz bulanıyor, bir takım problemler yaşıyorsanız, zehirlenme şüphesi ile en kısa zamanda doktorunuza başvurmanız gerektiğini unutmamalısınız. Spirulina zararları arasında bir takım alerjik etkilerden de söz edilebilmektedir.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.