0

Ani Kilo Alma Sebepleri Ve Ani Kilo Alımının Sebepleri

ani kilo alma sebepleriBu yazımızda sizlere ani kilo alımının sebepleri, ani kilo almanın nedenleri; ve ani kilo alma sebeplerinden söz edeceğimizi belirtmemiz gerekmektedir. Eğer siz de, kısa zaman içerisinde, sahip olduğunuz kilonun çok üzerine çıktı iseniz, sizin de, ani kilo almanın nedenlerini, ani kilo alımının sebepleri ile birlikte ani kilo alma sebeplerini öğrenmeniz gerekiyor demektir. O halde zaman kaybetmeden, çevresel, ya da fiziksel olabilecek, ani kilo alma sebeplerini sizlerle paylaşmaya başlayalım…
Eğer ki, ani kilo alımının sebeplerini merak ediyorsanız, kilo almaya başlamadan önce ile, sonra arasında, hayatınızda yaptığınız değişiklikleri gözden geçirmeniz gerekiyor demektir. Bu değişiklikler arasında başlangıçta fiziksel aktiviteler gelmektedir. Eğer daha önceden çok hareketli bir yaşamınız varsa, muhtemelen aldığınız kalorileri yaktığınız için kilo almıyordunuz, ama şimdilerde hareketsiz bir yaşam sürüyorsanız, aldığınız kalorileri yakamıyor olduğunuz için ani kilo alımınız gerçekleşiyor olabilir.

Ani kilo almanın nedenlerinden bir diğeri de tiroid hormonlarına bağlı gerçekleşen salımın bozukluklarıdır. Kimi insanlarda tiroid hormonları az, kimilerinde de çok çalışabilir ki bu durum, kilo almanın nedenleri arasında yer alan önemli faktörlerden bir tanesidir.
Eğer ki beslenmenize bağlı bir takım kronik rahatsızlıklarınız söz konusu oldu ise, sizin yine kilo almanız mümkündür. Örneğin şeker hastalığı, sizin beslenmenize bağlı olarak kendisini göstermektedir, ve dolayısı ile beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor demektir.
Psikolojik durum da sizin ani bir şekilde kilo almanıza neden olabilmektedir. Çok fazla sinirlenmek, gerilmek, öfkelenmek, stresli dönemler geçirmek… pek çok kişi için ani kilo alımına yol açar; eğer ki bu ruh hallerine bağlı ilaç kullanımı gerçekleştiriyorsanız, kullandığınız ilaçların yan etkileri de sizin kilo almanıza neden olabilmektedir.
Pankreasta meydana gelen problemlere bağlı olarak, vücut tarafından salgılanan insülin yeterince görev yapamıyorsa, ani kilo alımı kaçınılmazdırç
Ani kilo alımında, yediklerinizin de önemi büyüktür. Herhangi bir kronik hastalığınız bulunmasa dahi, aşırı yağlı yiyor, kaliteli olmayan karbonhidratları tüketiyor, ya da rafine edilmiş, ve işlenmiş şeyler tüketiyorsanız, bu durumlarda da kilo almak sizin için kaçınılmaz olmaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.