0

Nasıl Kilo Alınır? Kilo Almanın Yolları

kilo almanın yollarıPek çok kişi zayıflamak için uğraşırken, çok sayıda kişi de nasıl kilo alınır sorusunun yanıtlarını bulmaya çalışıyor. Kimileri zayıf olmaktan memnun iken, kimileri çok zayıf olmak için büyük çaba sarf ediyor. Kimileri de nasıl kilo alınır diyor; ve kilo almanın yollarını araştırıyor. Peki sizce, neden kilo almalıyız? Kilosu boyundan 20 kilo az olanlar için öncelikle, neden kilo almalıyız sorusunun yanıtlarını verelim, sonrasında da kilo almanın yollarını aktaralım:
Neden kilo almalıyız? Boyu kilosundan 20 sayı eksik olanlar; örneğin boyu 1.69 iken kilosu 45 olanların, hastalıklara karşı vücutları tarafından sergilenen direnç çok düşüktür; ve alınan kilo sayesinde olması gereken seviyeye gelebilir. Bununla birlikte, yine bu kişilerin bağışıklık sistemleri de zayıf olduğundan dolayı, daha kolay hastalanabilmektedirler. Bu nedenlerden dolayı, neden kilo almalıyız sorusunun yanıtı olarak şunu söyleyebiliriz: yaşamı uzatmak, ve daha sağlıklı olabilmek adına, kilo almanın yollarını öğrenmemiz gerekmektedir.

Nasıl kilo alınır diyenlerin gün içerisinde aldıkları kalori miktarını arttırmaları gerekmektedir. Ancak bazı kişiler, aldıkları kalori miktarını günlük 300; ya da 500 arttırsalar dahi, onların metabolizmaları, hareketsiz dahi olsalar hızlı çalıştığından dolayı kilo alımı olarak geri dönmeyebilir. Bu durum tecrübe ile sabittir. Bu nedenle hem alınan kalori miktarını yüksek tutmak; hem de metabolizmanın az çalıştığı saatlerde almak önem taşımaktadır; ve bu saatler genellikle akşam saatleri olarak belirtilmektedir. Kalorisi yüksek olan bir kaç paket çikolatayı uyumadan önce tüketmek, sağlığınız açısından pek de mantıklı değildir, ancak, mama adı verilen, ve eczanelerde satılan bazı tıbbi destek ürünleri bulunmaktadır. Tad olarak da oldukça güzel olan bu mamaların, doktora danışmak sureti ile alınması önerilmektedir. Her gün uyumadan önce tüketilen bir kutu mama ile alacağınız kalori miktarı ortalama 1.275 olacaktır. Sonrasında uyumanız halinde, aldığınız bu kalorilerin çoğu sizde kalacak; ve kilo alımı olarak geri dönüş yapacaktır. Bunun dışında 1275 kaloriyi uyumadan önce mantı olarak tüketecek olursanız, bir takım mide rahatsızlıklarını da, alacağınız kilolarla birlikte kendiniz için rezerve etmiş olacağınızı unutmamalısınız.
Nasıl kilo alınır diyenlerin başvuracakları bir diğer yöntem de egzersiz yapmaktır. Bunun için de öncelikli olarak doktor kontrolü gerekmektedir, sonuç itibari ile her bünye egzersiz için uygun değildir. Ancak, yapılan egzersiz sonrasında acıkan vücut, bu sayede yemek yiyebilir; ve dolayısı ile kalori alımını gerçekleştirebilir.
Kilo almanın yolları arasında iştah açıcı bazı ürünlerden de söz etmek gerekmektedir. Bu ürünler kilo aldırmak yerine, iştahınızı açar; ve bu sayede daha fazla kalori almanızı olanaklı hale getirirler. Ancak bu tarz ürünlerin kullanımı için de öncelikli olarak doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Her ne kadar bitkisel ürünler olsalar da kullanımları dikkat gerektirmektedir.
Kilo almanın yollarından bir diğeri de kalorisi yüksek olan besinlerin bolca tüketilmesinin gerekliliğidir. Bunun için üzüm, pekmez, muz, badem, hindistan cevizi, balık, kırmızı et… gibi besinlerin tüketilmesi önerilmektedir. Yumurta, süt… gibi protein içeriği yüksek olan besinler tüketmek de kilo almanın yolları arasında yer almaktadır.

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.